Խոշոր պայթյուն և փլուզում՝ Երևանում. ըստ հարևանների՝ տղամարդը, ով ունեցել է հոգեկան անհավասարակշռություն և ում երեկ չկարողացան տանել հոգեբուժարան, պայթեցրել է տունը 02/05/2024 12:51 | Արտակարգ պատահարներ
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ այսօր՝ փետրվարի 5-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 11:40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Արեշ թաղամասի 27 փողոցի տներից մեկում պայթյուն է տեղի ունեցել և հնարավոր է՝ տուժածներ լինեն:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր է ժամանել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Էրեբունու բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Դավիթ Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ նշել են, որ պայթյունը իրականացրել է նշված փողոցի թիվ 23 տան բնակիչը, ով միշը ունեցել է հոգեկան անհավասարակշռություն և պայթեցրել է տունը, ինչից խոշոր փլուզում է տեղի ունեցել:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ այս պահին փրկարարները որոնողական աշխատանքներ են կատարում փլատակների տակ, պարզելու համար արդյո՞ք քաղաքացիներ կան, թե՞ ոչ:
Դեպքի փաստով էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Shamshyan.com стали известны новые подробности по инциденту со взрывом в квартале Нор Ареш в Ереване 02/05/2024 13:05 | Чрезвычайное просшествие
Чрезвычайный инцидент произошел 5 февраля утром в Ереване. Как сообщает сайт Shamshyan.com, около 11:40 в центр управления в кризисных ситуациях МВД Армении поступило сообщение о том, что в одном из домов на 27-й улице в квартале Нор Ареш в Ереване произошел взрыв, возможно, есть пострадавшие.
Как передает фоторепортер гагик Шамшян с места событий, на место происшествия прибыла оперативная группа отдела полиции Эребуни во главе с начальником отдела Давидом Петросяном.
Собравшиеся на месте инцидента несколько граждан отметили, что взрыв осуществил житель расположенного на указанной улице дома № 23, который всегда был психически неуравновешенным и взорвал дом, в результате чего произошло обрушение, передает СМИ.