Փրկարարները շարունակում են փլատակներում փնտրել քաղաքացիների, կասկածում են ևս երկու քաղաքացու՝ փլատակներում գտնվելը 02/05/2024 14:20 | Արտակարգ պատահարներ
Փրկարար ծառայողները Նոր Արեշում պայթյունի հետևանքով փլուզված տների փլատակներում շարունակում են փնտրել քաղաքացիների։ «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը դեպքի վայրից հայտնում է, որ հարևանները կարծում են, որ փլատակներում ևս երկու քաղաքացի կարող է լինել, այդ տներում այլ բնակիչներ էլ կան, սակայն արձագանքներ դեռևս չեն ստացվել։
Նշենք, որ ավելի վաղ փրկարարները փլատակներից դուրս են բերել երիտասարդ տղամարդու և տարեց կնոջ, նրանց տեղափոխել են «Էրեբունի» ԲԿ։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ժամը 11:36-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 34-րդ փողոցում տեղի է ունեցել պայթյուն, որի հետևանքով՝ 2-3 տուն է փլուզվել։

Взрыв и обрушение в ереванском квартале Нор Ареш: спасатели продолжают поиски людей под завалами 02/05/2024 14:32 | Чрезвычайное просшествие
Спасатели продолжают поиски людей под завалами обрушившихся вследствие взрыва домов в квартале Нор Ареш в Ереване.
Как передает корреспондент "ФактИнфо" с места событий, соседи считают, что под завалами могут находиться еще двое граждан.
Отметим, что ранее спасатели вызволили из-под обломков молодого мужчину и пожилую женщину. Их доставили в медцентр "Эребуни".
Напомним, сегодня в 11:36 в национальный центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о взрыве на 34-й улице в квартале Нор Ареш в Ереване, в результате которого обрушились 2-3 дома.