Գարեգին Երկրորդն Անգլիկան Եկեղեցու առաջնորդի հետ քննարկել է Արցախից բռնի տեղահանվածների խնդիրները, գերիների վերադարձի հետ կապված հարցեր 01/30/2024   14:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 28-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մեծ Բրիտանիայի և Իռլանդիայի Հայոց թեմ կատարած հայրապետական այցի շրջանակներում հանդիպում ունեցավ Անգլիկան Եկեղեցու առաջնորդ, Քենթրբերիի արքեպիսկոպոս Նորին Սրբազնություն Ջասթին Ուելբիի հետ։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց Արցախից բռնի տեղահանված հայորդիների առջև ծառացած խնդիրներին, գերիների վերադարձման, Արցախի հայկական հոգևոր և մշակութային ժառանգության պահպանման հարցերին և տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին։
08:31 27/01/2024  |  ՄամուլԻշխանությունը նոր արշավ է պատրաստո՞ւմ եկեղեցու դեմ․ «Հրապարակ»
16:52 23/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը հանդիպում ունեցավ Մայր Աթոռում վերապատրաստման դասընթացներն ավարտած եկեղեցականների հետ
17:59 29/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Քիշնևի քաղաքապետին
17:26 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց արցախցի երիտասարդներին
11:17 30/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնեց Մեծ Բրիտանիա
15:48 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեծապես անհանգստացած ենք ապագայի հանդեպ անորոշության ու տագնապի զգացումների ահագնացմամբ. Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ
10:00 04/11/2022  |  Մամուլ«3+2+1» ֆորմատ. Ով ձախողեց եւ ինչու. «Հրապարակ»
18:16 01/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին
12:20 28/10/2022  |  ՄեկնաբանությունԿարգալույծ է հռչակվել Տ. Դավիթ քահանա Սահակյանը
21:00 15/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Շվեյցարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամներին

Гарегин II обсудил с главой Англиканской церкви проблемы вынужденных переселенцев из Арцаха и вопросы возвращения пленных 01/30/2024   15:57  |  Лента новостей
Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин II в рамках патриаршего визита в Армянскую епархию Великобритании и Ирландии встретился с Его Святейшеством главой Англиканской церкви, архиепископом Кентерберийским Джастином Уэлби. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
На встрече были затронуты проблемы, стоящие перед армянами, насильственно перемещенными из Арцаха, вопросы возвращения пленных, сохранения армянского духовного и культурного наследия Арцаха и ситуация в регионе.
14:45 24/01/2024  |  Геноцид в АрцахеУчастник четырех войн Гегам Кафян погиб при отражении азербайджанской агрессии, у него остались 4 детей