Եթե Բաքուն հնարավորություն ունենար, ինքը կսկսեր Իրանի դեմ պատերազմը. Ոսկանյան 01/29/2024   14:34  |  Մեկնաբանություն
Բաքվի բարբարոսսկան վարչախմբի քարոզչամեքենան հակաիրանական հերթական պոռթկման փուլում այնքան է ոգևորվել ԱՄՆ կողմից Իրանի դեմ պատերազմ սկսելու, իբր, «հեռանկարից», որ եթե հնարավորություն ունենար, ինքը կսկսեր այդ պատերազմը։ Այս մասին գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը.
«Մինչդեռ իրականությունն այդքան էլ միանշանակ չէ, քանի որ, դիցուք, ԱՄՆ ամենաբարձր զինվորական պաշտոնյան՝ ԶՈւ շտաբի պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ Չարլզ Բրաունը, ողջամտորեն խոսել է այն մասին, որ իր երկիրը չի ցանկանում գնալ լարվածության էլ ավելի մեծացման։
Այնպես որ, վերաձևակերպելով հայտնի խոսքը՝ ավելի կարևոր է լսել ամերիկյան չորսաստղանի գեներալներին, այլ ոչ թե Բաքվի բռնապետի խոսափողներից հնչող «մտքերը»»։
16:55 26/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլորը վախենում են պատերազմ բառից, ով է ասել, որ պատերազմը հավասար է պարտության. 94թ. պատերազմը հավասար էր հաղթանակի. Ոսկանյան (տեսանյութ)
15:18 26/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Թուրանական» միջանցքի նկատմամբ իրանական կարմիր գծերը հստակ են. Իրանը թույլ չի տա դրա ստեղծումը. Վարդան Ոսկանյան (տեսանյութ)
23:51 23/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն, ի տարբերություն արհեստածին Ադրբեջանի, ինչ-որ նորաստեղծ կազմավորում չէ․ իրանագետ
22:22 17/01/2024  |  ՔաղաքականԻրանական հարվածը կրկին բազմակողմ է աշխարհաքաղաքական առումով․ իրանագետ
11:45 16/01/2024  |  ՄեկնաբանությունԻրանական հրթիռների հարվածների հուժկու պայթյունը թեև տեղի է ունեցել Իրաքում և Սիրիայում, սակայն, պատկերավոր ասած, ցնցել է նաև Բաքուն. իրանագետ
17:30 06/01/2024  |  ՄեկնաբանությունԵլքը մեկն է՝ հնարավորին արագ և որակյալ կերպով ձևավորել պետություն-ամրոց Հայաստանը. իրանագետ
18:09 05/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանն այս ահաբեկչության արդյունքում ստացել է գործողությունների ազատություն՝ պատժելու իր թշնամիներին. Վարդան Ոսկանյան

Если бы у Баку была возможность, он сам бы начал войну против Ирана – эксперт 01/29/2024   15:35  |  Комментарий
Агитпроп бакинского варварского режима в очередном антииранском порыве настолько воодушевился якобы "перспективой" начала США войны против Ирана, что при наличии у него такой возможности сам бы начал эту войну, пишет заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян.
"Между тем, ккак указал эксперт, реальность не столь однозначна, так как самый высокопоставленный военный чиновник США – председатель Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил Чарльз Браун – разумно говорил о том, что его страна не желает дальнейшей эскалации напряженности.
"Так что, перефразируя известную поговорку, лучше слушать американских четырехзвездных генералов, а не «мысли», выдаваемые рупорами бакинского диктатора", - написал эксперт.
14:25 04/01/2024  |  КомментарийИранист: бакинский варварский режим – антигуманная раковая опухоль, его реальной целью является не мир
12:31 01/05/2023  |  КомментарийМожно по-разному относиться к Ирану, но невозможно не уважать это достойное государство - Восканян
15:04 30/03/2023  |  КомментарийУ главаря варварского бакинского режима есть и будут проблемы именно на Апшеронском полуострове - Восканян