Փաշինյանը հայտնի ֆիզիկոս Դավիթ Յանի հետ քննարկել է արհեստական բանականության ոլորտում գրանցված համաշխարհային ձեռբերումները 01/29/2024 19:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ֆիզիկոս, ABBYY ընկերության հիմնադիր, արհեստական բանականության ոլորտում գործունեություն ծավալող Newo.ai ընկերության նախագահ Դավիթ Յանին:
Զրուցակիցները քննարկել են բարձր տեխնոլոգիաների և մասնավորապես արհեստական բանականության ոլորտում գրանցված համաշխարհային ձեռբերումներն ու ոլորտի զարգացման հեռանկարները:
Մտքեր են փոխանակվել արհեստական բանականության բնագավառում մեր երկրում ծրագրեր իրականացնելու, թվային ոլորտի մասնագետների պատրաստման հնարավորությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում առկա ներուժի շուրջ:

Пашинян обсудил с известным физиком Давидом Яном реализацию в Армении программ в сфере искусственного интеллекта 01/30/2024   00:23  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял физика, основателя компании ABBYY, главу работающей в сфере искусственного интеллекта компании Newo.ai Давида Яна. Об этом в понедельник сообщила пресс-служба главы правительства.
Собеседники обсудили мировые достижения в сфере высоких технологий и, в частности, искусственного интеллекта, а также перспективы развития сферы.
Состоялся обмен мыслями о реализации в нашей стране программ в сфере искусственного интеллекта, возможностях подготовки специалистов в цифровой отрасли и имеющемся потенциале в сфере высоких технологий.
14:26 29/01/2024  |  Лента новостейПашинян назначил нового замминистра высокотехнологической промышленности Армении
18:01 29/12/2023СМИ сообщают об отставке министра высокотехнологичной промышленности Армении Роберта Хачатряна