Եռաբլուրի եկեղեցում տեղի կունենա կիրակնօրյա սուրբ պատարագ՝ նվիրված Բանակի օրվան 01/26/2024 14:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 28-ին, ժամը 11:00-ին Եռաբլուրի Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցում Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանի ձեռամբ տեղի կունենա կիրակնօրյա սուրբ պատարագ՝ նվիրված Բանակի օրվան, ինչպես նաև ի հիշատակ ազատագրական պատերազմների ընթացքում զոհված և անհայտ կորած զինծառայողների: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված եւ անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միությունը»:
«Դրանից հետո, ժամը 12:00-ին տեղի կունենա համատեղ աղոթք՝ Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների ազատության ու վերադարձի համար:
Ժամը 12:30-ին, մասնակիցների անունից ծաղկեպսակ կտեղադրվի հանուն հայրենիքի իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշապատին:
Բոլորիդ հրավիրում ենք մասնակցելու նշված միջոցառմանը՝ մեր խոնարումը բերելով Հայրենիքի համար իրենց կյանքը նվիրաբերած հերոսների հիշատակին»,- ասված է հայտարարությունում:

В церкви Ераблура пройдет воскресная Литургия, посвященная Дню Армии 01/26/2024 14:54 | Лента новостей
В церкви Святых мучеников Вардананц в воинском пантеоне "Ераблур" иерей Ованнес Ованнисян 28 января проведет Божественную Литургию, посвященную Дню Армии, а также памяти воинов, погибших и пропавших без вести во время освободительных войн. Литургия начнется в 11:00. Об этом говорится в заявлении "Союза родственников погибших и пропавших без вести военнослужащих в третьей Арцахской войне".
"После этого, в 12:00, состоится совместная молитва за освобождение и возвращение пленных армян, незаконно удерживаемых в Баку. В 12:30 от имени участников будет возложен венок к мемориальной стене, увековечивающей память героев, отдавших жизнь за Родину", - говорится в сообщении.