Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը 01/26/2024   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը:
Զրուցակիցները քննարկել են այսօր կայանալիք Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգին, երկկողմ քաղաքական և տնտեսական կապերին առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության ռազմավարական բնույթը և վստահություն հայտնել, որ այսօր կայանալիք միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը բոլոր ոլորտներում:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացմանը, տարբեր ուղղություններով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ: Զրուցակիցները կարևորել են խաղաղության և կայունության ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
15:47 26/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանում քննվող բռնության կոչերի 95%-ը ուղղված է Փաշինյանին և նրա աջակիցներին. Hetq.am

Пашинян и Гарибашвили подчеркнули стратегический характер сотрудничества между Арменией и Грузией 01/26/2024   16:18  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел в Тбилиси переговоры с грузинским коллегой Ираклием Гарибашвили в формате тет-а-тет.
Как сообщает пресс-служба главы правительства РА, Пашинян и Гарибашвили обсудили повестку дня сегодняшнего заседания межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией, вопросы, касающиеся двусторонних политических и экономических связей.
Стороны подчеркнули стратегический характер сотрудничества между Арменией и Грузией и выразили уверенность, что намеченное на сегодня заседание межправительственной комиссии придаст новый импульс двустороннему сотрудничеству во всех сферах.
В этом контексте были затронуты вопросы, связанные с дальнейшим развитием торгово-экономических отношений, реализацией совместных проектов по различным направлениям.
Состоялся обмен мнениями о текущих процессах в регионе. Собеседники отметили важность реализации последовательных шагов на пути к миру и стабильности.
15:34 20/11/2023  |  Лента новостейВице-спикер НС Армении высоко оценил парламентское сотрудничество с Грузией
16:08 17/11/2023  |  Лента новостейМинистры обороны Армении и Грузии посетили Мемориал памяти жертв Геноцида армян