ՄՏՍ-ն ավարտեց բիզնեսի վաճառքը Հայաստանում 01/24/2024   14:48  |  Տնտեսություն
Հեռահաղորդակցության MTS ընկերությունը (MOEX: MTSS) հայտարարել է իր դուստր ընկերության՝ MTS Armenia (Viva-MTS) բաժնետոմսերի 100%-ը վաճառելու գործարքի ավարտի մասին: Նոր սեփականատերը Կիպրոսի Fedilco Group Limited-ն է:
«Գործարքի մեջ է մտել նաև «ՄոբիԴրամ» ՓԲԸ-ն, որը հայկական շուկայում ֆինանսական ծառայություններ մատուցող վճարային համակարգ է, որը ՄՏՍ Արմենիայի 100% դուստր ձեռնարկությունն է»,- ասվում է ընկերության կայքում։
ՄՏՍ-ի մամուլի ծառայությունից պարզաբանել են, որ ընկերությունը ստացել է բոլոր անհրաժեշտ կորպորատիվ հաստատումները և թույլտվությունները Հայաստանի կարգավորող մարմիններից։

МТС завершила сделку по продаже своей армянской "дочки" кипрской компании 01/24/2024 14:58 | Лента новостей
Телекоммуникационная компания МТС (MOEX: MTSS) объявляет о закрытии сделки по продаже 100% акций своей дочерней компании «МТС Армения» (торговая марка Viva-MTS). Новым владельцем стала кипрская Fedilco Group Limited.
"В периметр сделки также вошла платежная система "МобиДрам", предоставляющая финансовые услуги на рынке Армении, которая является 100% дочерней компания "МТС Армения", - говорится в сообщении на сайте компании.
Пресс-служба МТС уточнила, что компания получила все необходимые для сделки корпоративные одобрения, а также разрешения регулирующих органов Республики Армения: Государственной Комиссии защиты экономической конкуренции и Комиссии по регулированию общественных услуг.