Խուլիգանություն Չարենցավանի հանդիսությունների սրահներից մեկի բակում. կան ձերբակալվածներ 01/22/2024 12:21 | Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 20-ին, ժամը 21.20-ի սահմաններում, Չարենցավան քաղաքի հանդիսությունների սրահներից մեկի բակում վիճաբանություն է եղել չարենցավանցի հինգ երիտասարդների միջև, որի ընթացքում փոխադարձ հարվածներ են հասցրել իրար, իսկ 23-ամյա երիտասարդը գազային ատրճանակից օդ է կրակել:
Ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքի արդյունքում 23-ամյա երիտասարդը ներկայացել է բաժին՝ ներկայացնելով գազային ատրճանակը: Նա և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են Չարենցավանի քննչական բաժին:
Խուլիգանության փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և ոստիկանության Չարենցավանի բաժին են տեղափոխվել միջադեպի մյուս չորս մասնակիցները: Նրանք նույնպես ներկայացվել են Չարենցավանի քննչական բաժին:

Драка с участием пятерых парней произошла во дворе одного из банкетных залов в Чаренцаване, есть задержанные 01/22/2024   12:31  |  Криминальная хроника
Потасовка с участием пяти молодых парней произошла во дворе одного из банкетных залов в городе Чаренцаване. В ходе инцидента между ними завязалась драка, 23-летний парень выстрелил из газового пистолета в воздух.
В результате разъяснительных работ, проведенных сотрудниками отдела полиции Чаренцавана 23-летний молодой человек явился в отдел и сдал газовый пистолет. Его и составленные документы передали следственному отделу Чаренцавана, сообщили в полиции.
По факту хулиганства инициировано уголовное производство. по подозрению в хулиганстве задержаны и доставлены в полицейский отдел Чаренцавана остальные четверо участников.  Расследование продолжается.