Մուրադ Փափազյանի և Մասիս Աբրահամյանի անունները կհանվեն անցանկալի անձանց ցուցակից. դատարանը բավարարել է ընդդեմ ՀՀ ԱԱԾ-ի հայցերը 01/22/2024 17:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Վարչական դատարանը բավարարել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) համանախագահ Մուրադ Փափազյանի և ՀՅԴ Հոլանդիայի Հայ դատի գրասենյակի պատասխանատու Մասիս Աբրահամյանի դատական հայցերն ընդդեմ ՀՀ ԱԱԾ-ի՝ պարտավորեցնելով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը Մուրադ Փափազյանի և Մասիս Աբրահամայանի վերաբերյալ տվյալները հանել ՀՀ տարածքում անցանկալի համարվող օտարերկարցիների տվյալների բանկից։ Այս մասին հայտնում է ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
«Հաշվի առնելով հարցի հանրային լայն հնչեղությունը եւ համակարգային բնույթը, այլ մանրամասներ ներկայացնելու համար ս.թ. հունվարի 25-ին, ժամը 12:00-ին ՀՅԴ 《Սիմոն Վրացյան》 կենտրոնում (Հանրապետության 30) հրավիրվում է մամուլի ասուլիս՝ գործով ներգրավված փաստաբաններ Սիրանույշ Սահակյանի, Ռուբեն Մելիքյանի եւ ԱԺ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի մասնակցությամբ»,- գրել է նա։

Суд в Армении обязал изъять имена Мурада Папазяна и Масиса Абрамяна из списка нежелательных лиц 01/22/2024   18:08  |  Лента новостей
Административный суд Армении сегодня удовлетворил иски сопредседателя Координационного совета армянских организаций Франции, члена бюро АРФД Мурада Папазяна и ответственного за офис "Ай Дата" АРФД в Нидерландах Масиса Абрамяна против Службы нацбезопасности РА. Об этом сообщила депутат Национального Собрания Армении Кристине Варданян.
Она проинформировала, что суд обязал СНБ изъять данные Мурада Папазяна и Масиса Абрамяна из банка данных иностранных граждан, считающих нежелательными на территории РА.
Она отметила, что иные подробности будут представлены на намеченной на 25 января пресс-конференции с участием адвокатов Сирануш Саакян, Рубена Меликяна и депутата НС Арцвика Минасяна.