«Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամին առևանգելու հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 01/22/2024   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Նարինե Հայրապետյանի առևանգման մասին հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ ՀՀ ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց, որ առևանգման մասին ստացվել է հաղորդում, որի առթիվ հունվարի 17-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
«Իրականացվում են քննչական, վարութային ակտիվ գործողություններ՝ հաղորդման մեջ նշված տեղեկությունները, քրեական վարույթի շրջանակներում, համակողմանի ստուգելու, իրականությունը պարզելու նպատակով։ Ոստիկանությանը տրվել է համապատասխան հանձնարարություն՝ քննությանը հետաքրքրող մի շարք հանգամանքներ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ»,- նշեց Աբրահամյանը։
17:11 21/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում առևանգել են Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամին. ոստիկանները փնտրում եմ առևանգողներին
13:53 23/12/2023  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա կինը ձերբակալվել է մարդուն առեւանգելու մեղադրանքով
14:09 13/11/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՎայոց ձորի պարեկները հայտնաբերել են առևանգված «ապագա հարսնացուին». Shamshyan.com
15:16 07/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Սուրբ Գայանե» եկեղեցու մոտից առեւանգել են 38-ամյա կնոջ
18:02 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցի երիտասարդները տեղափոխվել են Հայաստան. Արցախի ՄԻՊ-ը մանրամասներ է հայտնել
17:52 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքում առևանգված երեք երիտասարդները վերադարձվել են. պաշտոնական
15:58 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքում առևանգված երեք երիտասարդների վարչական կալանքի ժամկետը լրացել է. Ադրբեջանական աղբյուրները հաղորդում են, թե տղաներն ազատ են արձակվել
14:17 01/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿԽՄԿ ներկայացուցիչները հանդիպել են Ադրբեջանի կողմից առեւանգված արցախցի 3 երիտասարդներին
16:35 31/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ն Ադրբեջանին 7 օր է տվել առևանգված 3 երիտասարդի վերաբերյալ տեղեկատվություն տալու համար
16:37 30/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահների վրա պատասխանատվություն դնելը տեղին չէ. Զախարովա (տեսանյութ)

Уголовное производство начато по следам сообщения о похищении члена фракции "Мать Армения" в горсовете Еревана 01/22/2024   13:25  |  Криминальная хроника
Уголовное производство инициировано на основании сообщения о похищении члена фракции "Мать Армения" в Совете старейшин Еревана Нарине Айрапетян. Как сообщил в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян, поступило сообщение о похищении, в связи с которым 17 января было инициировано уголовное производство по п.5 ч. 2 ст. 191 УК РА.
"Проводятся активные следственные, процессуальные действия для всесторонней проверки в рамках уголовного производства указанных в сообщении сведений и установления действительности. Полиции дано соответствующее поручение в рамках оперативно-розыскных мероприятий установить ряд интересующих следствие обстоятельств и передаче их органу, осуществляющему производство", - отметил Абрамян.