Նարինե Հայրապետյանը առևանգումից հետո մեկնել է երկրից 01/22/2024   16:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Նարինե Հայրապետյանը բռնաճնշումներից խուսափելու համար մեկնել է երկրից։ Այս մասին «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում ասաց «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Նա եկել էր խմբակցություն և հայտնել իր առևանգման մասին։ Ես հորդորեցի դիմել իրավապահներին, հիմա սպասում ենք իրավապահների գործողություններին»։
Թևանյանի փոխանցմամբ՝ Հայրապետյանը վստահ է, որ պատճառը իր հասարակական - քաղաքական գործունեությունն է։
Նա նաև նշեց, որ Հայրապետյանը առևանգողներին չի ճանաչել, առևանգողներն էլ հստակ պահանջ որևէ մեկի անունից չեն ներկայացրել։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է Հայրապետյանը վայր դնի մանդատը՝ նա պատասխանեց, որ նման հարց չի քննարկվել։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 17-ին Հայրապետյանը դիմել էր ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին և հայտնել է, որ հունվարի 15-ին՝ ժամը 09։30-ի սահմաններում, Թոթովենց փողոցից իրեն անհայտ անձինք ստիպողաբար նստեցրել են անհայտ մակնիշի ավտոմեքենա, փակել են աչքերը, ապա տեղափոխել իրեն անծանոթ անհայտ վայր, որտեղ ինքը հանդիպել է 60-65 տարեկան տղամարդու հետ։
Այդ տղամարդը քաղաքական գործունեությամբ պայմանավորված զրույց է ունեցել իր հետ, ինչից հետո նույն անձինք նույն ձևով նրան հետ են տարել Աբովյան փողոց, իջեցրել մեքենայից և հեռացել։
Հայրապետյանի հաղորդման հիմա վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
13:14 22/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամին առևանգելու հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
17:11 21/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում առևանգել են Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամին. ոստիկանները փնտրում եմ առևանգողներին
13:53 23/12/2023  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա կինը ձերբակալվել է մարդուն առեւանգելու մեղադրանքով
14:09 13/11/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՎայոց ձորի պարեկները հայտնաբերել են առևանգված «ապագա հարսնացուին». Shamshyan.com
15:16 07/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Սուրբ Գայանե» եկեղեցու մոտից առեւանգել են 38-ամյա կնոջ
18:02 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցի երիտասարդները տեղափոխվել են Հայաստան. Արցախի ՄԻՊ-ը մանրամասներ է հայտնել
17:52 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքում առևանգված երեք երիտասարդները վերադարձվել են. պաշտոնական
15:58 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքում առևանգված երեք երիտասարդների վարչական կալանքի ժամկետը լրացել է. Ադրբեջանական աղբյուրները հաղորդում են, թե տղաներն ազատ են արձակվել
14:17 01/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿԽՄԿ ներկայացուցիչները հանդիպել են Ադրբեջանի կողմից առեւանգված արցախցի 3 երիտասարդներին
16:35 31/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ն Ադրբեջանին 7 օր է տվել առևանգված 3 երիտասարդի վերաբերյալ տեղեկատվություն տալու համար

Член фракции "Мать Армения" в горсовете Еревана Нарине Айрапетян покинула страну после инцидента с похищением 01/22/2024   17:02  |  Лента новостей
Член фракции "Мать Армения" в Совете старейшин Еревана Нарине Айрапетян покинула страну во избежание репрессий. Об этом в беседе с "ФактИнфо" заявил лидер движения "Мать Армения" Андраник Теванян.
"Она пришла во фракцию и сообщила о своем похищении. Я призвал ее обратиться к правоохранителя. Теперь ждем действий правоохранителей", - сказал он.
По его словам, Айрапетян уверена, что причиной стала ее общественно-политическая деятельность.
Он также отметил, что Айрапетян не знала похитителей, а похитители четких требований от чьего-либо имени не предъявили.
В ответ на вопрос о вероятности отказа Айрапетян от мандата, он отметил, что подобный вопрос не обсуждался.
Напомним, 17 января Айрапетян обратилась в полицейский отдел Нор Норка и сообщила, что 15 января около 09:30 на улице Тотовенца неизвестные люди принудительно усадили ее в машину, закрыли ей глаза, а затем увезли ее в неизвестное ей место, где она встретилась с мужчиной в возрасте 60-65 лет.
Упомянутый мужчина имел с ней беседу, связанную с ее политической деятельностью, после чего те же лица тем же способом высадили ее на улице Абовяна и скрылись.