Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը թուրք փոխնախարարի հետ քննարկել է ռազմական համագործակցության ընդլայնումը 01/17/2024 14:25 | Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է աշխատանքային այցով այդ երկրում գտնվող Թուրքիայի պաշտպանության փոխնախարար Ջելալ Սամի Թուֆեքչիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ադրբեջանի նախարարը նշել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմական համագործակցությունը, ինչպես նաև այլ ոլորտներում համագործակցությունը անշեղորեն զարգանում են։ Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմավարական դաշինքը կառուցված է բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունների վրա։
Հանդիպմանը նշվել է ռազմական աջակցության ոլորտում համատեղ նախագծերի կարևորությունը։ Քննարկվել են ռազմական, ռազմատեխնիկական և այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հետագա ընդլայնումը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր։

Министр обороны Азербайджана обсудил с турецким коллегой расширение военного сотрудничества 01/17/2024   15:30  |  Международные новости
Mинистр обороны Азербайджана Закир Гасанов встретился с делегацией во главе с заместителем министра национальной обороны Турции Джелалом Сами Туфекчи, находящейся в Азербайджане с рабочим визитом. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Гасанов отметил, что военное сотрудничество между Азербайджаном и Турцией, а также сотрудничество в других сферах неуклонно развивается.
Сообщается, что на встрече была отмечена значимость совместных проектов в области военного обеспечения. Было обсуждено дальнейшее расширение двустороннего сотрудничества в военной, военно-технической и других областях, а также вопросы региональной безопасности.
18:01 20/06/2023  |  Международные новостиВ Турции сообщили о реализации совместного с Азербайджаном проекта системы управления воздушным командованием