ԱԺ-ում նիստ սկսելու համար քվորում չկար. պատրաստվում են կառավարության հետ հարցուպատասխանին 01/17/2024   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային Ժողովում այսօր պետք է շարունակվեին հերթական նիստի աշխատանքները, սակայն նիստին ներկայացել էին և գրանցվեցին միայն 51 պատգամավոր։
Նիստը նախագահող ԱԺ փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանն առաջարկեց մի քանի րոպե անց կրկին գրանցվել։
Երկրորդ փորձից գրանցվեց 53 պատգամավոր, մինչդեռ նիստ գումարելու համար անհրաժեշտ էր 54 պատգամավորի ներկայություն։
Արշակյանն առաջարկեց գործընկերներին 4 ժամվա ընթացքում գալ և գրանցվել, որպեսզի կառավարության հետ հարցուպատախանը, որը նախատեսված է 16:30-ին, կայանա։
Նիստին ներկա չէր նաև ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ում ավտոշարասյունը նիստը սկսելու պահին նկատվել է կառավարական առանձնատան ճանապարհին։
21:14 16/01/2024  |  ՔաղաքականՔանի հազար մարդ էր Նիկոլից հետո Հայրենիք պատրաստվում վերադառնա՞լ. Գեղամ Մանուկյան
10:30 15/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ-ում մեկնարկել են 7-րդ նստաշրջանի աշխատանքները. ուղիղ
20:02 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ պատգմավորները և ողջ աշխատակազմը կպարգևատրվի
12:10 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 17:00-ից խորհրդարանի բակը կվերածվի իսկական հեքիաթի
07:44 20/12/2023  |  ՄամուլԴավիթ Առաքելյանի ցուցումով այս ցրտին սալիկապատում են ԱԺ բակի սրճարանի ճեմուղին, իսկ նիստերի սենյակի սեղանները քերված են, մաշված. «Ժողովուրդ»
12:16 11/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն վավերացրեց Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև մաքսային հարցերով համագործակցության համաձայնագիրը

Заседание НС Армении не удалось начать из-за отсутствия кворума: в парламенте готовятся к правительственному часу 01/17/2024   11:29  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении сегодня должно было продолжить работу очередного заседания, однако на заседание явился и зарегистрировался только 51 депутат.
Со второй попытки зарегистрировались 53 парламентария. Между тем для созыва заседания необходимо присутствие 54 депутатов.
Вице-спикер Нс Армении Акоп Аршакян предложил коллегам зарегистрироваться в течение 4 часов, чтобы намеченный на 16:30 правительственный час в НС состоялся.
На заседании не присутствовал также председатель НС Ален Симонян. В момент начала заседания его кортеж был замечен на пути к правительственному особняку.