Սյունիքում առատ ձյան ու բքի պատճառով ավտոմեքենաներ են խցանվել. 210 քաղաքացու ցուցաբերվել է օգնություն 01/16/2024 13:27 | Արտակարգ պատահարներ
Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին փրկարարներն արտակարգ ռեժիմով շարունակում են օգնություն ցուցաբերել տեղացած առատ ձյան և սաստիկ բքի պատճառով արգելափակման, խցանման մեջ հայտնված տրանսպորտային միջոցներին։
Հունվարի 15-ից 16-ը ՆԳՆ ՓԾ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ենթակա ստորաբաժանումներն արգելափակումից դուրս են բերել 32 մարդատար և 106 բեռնատար ավտոմեքենա, համապատասխան օգնություն ցուցաբերել մոտ 210 քաղաքացու։

Спасатели в Сюнике вызвали из "снежного плена" более 30 легковушек и 106 грузовиков 01/16/2024 14:03 | Чрезвычайное просшествие
Спасатели в экстренном режиме продолжают оказывать помощь транспортным средствам, застрявшим на дорогах в Сюникской области из-за обильного снегопада и сильной метели. Об этом сообщает Спасательная служба Армении.
С 15 по 16 января подразделения спасательного управления Спасательной службы МВД Армении по Сюникской области вызволили из "снежного плена" 32 легковых автомобилей и 106 грузовиков. Помощь была оказана почти 210 гражданам.