Մոսկվայում՝ իր բնակարանում մահացած են գտել Կարմիր խաչի նախկին ղեկավար Լուկուցովային 01/16/2024 13:11
Ռուսաստանի Կարմիր խաչի նախկին նախագահ Ռաիսա Լուկուցովային մահացած են գտել Մոսկվայի իր բնակարանում։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են օպերատիվ ծառայությունները։
«Նախօրեին Նովոչերեմուշկինսկայա փողոցի իր բնակարանում մահացած են գտել Ռուսաստանի Կարմիր խաչի նախկին նախագահ Ռաիսա Լուկուցովային, որի մահը, ըստ նախնական տվյալների, քրեական բնույթ չի կրում՝ դիակի վրա բռնության հետքեր են հայտնաբերվել»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։ Ըստ աղբյուրի՝ Լուկուցովան վերջին շրջանում ծանր հիվանդ է եղել։
Ռաիսա Լուկուցովան ղեկավարել է Ռուսաստանի Կարմիր խաչի կազմակերպությունը 2006-2021 թվականներին։ Մոսկվայի Գագարինսկի շրջանային դատարանը 2022 թվականին նրան դատապարտել է չորս տարվա պայմանական ազատազրկման՝ խարդախության փորձի մեղադրանքով՝ Մոսկվայի մերձակայքում գտնվող «Դրուժբա» առողջարանը ապօրինի վաճառելու փորձից հետո։

Экс-глава Российского Красного Креста Лукутцову найдена мертвой в своей квартире в Москве 01/16/2024 13:22 | Международные новости
Бывший председатель Российского Красного Креста (РКК) Раиса Лукутцова найдена мертвой в своей квартире в Москве. Об этом ТАСС сообщили в оперативных службах.
"Накануне в своей квартире на Новочеремушкинской улице найдена мертвой Раиса Лукутцова - бывший председатель Российского Красного Креста. По предварительным данным, смерть 74-летней женщины не носит криминального характера, следов насилия на теле не обнаружено", - сказал собеседник агентства.
По его словам, Лукутцова последнее время тяжело болела.
Раиса Лукутцова возглавляла организацию "Российский Красный Крест" с 2006 по 2021 год. Гагаринский районный суд Москвы в 2022 году приговорил ее к четырем годам лишения свободы условно по обвинению в покушении на мошенничество после попытки незаконно продать подмосковный санаторий "Дружба".