Շտապօգնության բժիշկներին սենյակում փակելու ու դանակով սպառնալիքներ տալու համար վարդաշենցի 2 եղբայրները ձերբակալվել են 01/16/2024   11:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 16-ին, ժամը 3.40-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգել շտապօգնության մեքենայի վարորդը և հայտնել, որ կանչով մեկնել են Վարդաշեն թաղամասի Գուրգեն Մահարու փողոցի շենքերից մեկը, որտեղ դանակով հարձակվել են իրենց վրա, ինքը փախել է:
Ահազանգով նշված հասցե են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի ծառայողները: Պարզվել է, որ հիվանդի երկու որդիները դանակի սպառնալիքով և հայհոյանքներով հարձակվել են շտապօգնության խմբի վրա:
Պարեկները սպանության սպառնալիքի կասկածանքով ձերբակալել և Էրեբունու բաժին են տեղափոխել 34-ամյա և 38-ամյա երիտասարդներին:
Կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են քննչական բաժին: Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ` հայտնում է ոստիկանությունը։
12:50 02/11/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Զատիկ»-ի պահնորդը անչափահաս սաների հասցեին, դանակի ցուցադրությամբ, սպառնալիքներ է հնչեցրել. Նախաքննությունն ավարտվել է
14:23 20/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ44-օրյա պատերազմում երկու որդի կորցրած Մելքոնյանների ընտանիքում նորից արու զավակ է լույս աշխարհ եկել
19:19 20/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարվածները եղբայրներ են. դանակահարողը ձերբակալվել է
15:33 30/07/2022  |  Քրեական խրոնիկոն«Կասկադ» համալիրի աստիճանահարթակի վերին հատվածում երկու երիտասարդներ դանակի սպառնալիքով ՌԴ քաղաքացիներից պահանջել են փող և ոսկի
09:28 19/02/2020  |  ՄամուլՍրտի անբավարարութամբ տառապող հիվանդին մերժել են. «Ժողովուրդ»
18:43 09/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակի սպառնալիքով ուղևորուհուց փող էր հափշտակել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
14:44 07/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակի սպառնալիքով օտարերկրացի 19-ամյա երիտասարդից փող են հափշտակել ու փախել
18:37 11/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄյուս տարի կբարձրացվեն շտապօգնության աշխատակիցների աշխատավարձերը
14:00 01/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են կնոջը դանակի սպառնալիքով առևանգելու դեպքը

Двое братьев задержаны в Ереване после инцидента с нападением на врачей скорой помощи 01/16/2024 12:09 | Криминальная хроника
Полиция Армении сообщает о задержании двух мужчин по следам инцидента с нападением на бригаду скорой помощи в Ереване.
Согласно сообщению, 16 января в 03:40 в оперативный центр управления полиции МВД позвонил водитель машины скорой помощи и сообщил, что они прибыли на вызов в одно из зданий, расположенных на улице Гургена Маари в столичном квартале Вардашен, где на них напали с ножом, а он сбежал.
На место происшествия выехали сотрудники патрульной службы. выяснилось, двое сыновей пациентки, угрожая ножом и нецензурно ругаясь, напали на бригаду скорой помощи.
По подозрению в угрозах убийством патрульные задержали и доставили в эребунийский отдел полициидвух мужчин 34 и 38 лет.
Составленные документы переданы в следственный отдел. Инициировано уголовное производство, сообщили в полиции.