Արամուսում տեղի ունեցած խուլիգանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել 4 անձի. կալանավորելու միջնորդություն ներկայացվել է միայն երկուսին, որոնց թվում է Տիրան Խաչատրյանը 01/15/2024 14:57 | Քրեական խրոնիկոն
2024թ․ հունվարի 11-ի ուշ երեկոյան Արամուս գյուղում գործող հացատանը տեղի ունեցած զենքի գործադրմամբ խուլիգանության և մեկ անձի վնասվածք հասցնելու դեպքի առթիվ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալված 5 անձանցից մեկը ազատվել է արգելանքից, իսկ 4-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
«Վերջիններիցս մեկին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը՝ կատարված զենքի գործադրմամբ) և դատարանի որոշմամբ վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը։
Մյուս երեք անձանց մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (խուլիգանությունը՝ կատարված խմբի կազմում)։
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան նրանցից մեկի նկատմամբ ևս կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ։ Մյուս երկու մեղադրյալների նկատմամբ ընտրվել է բացակայելու արգելք խափանման միջոցը և նրանք ազատ են արձակվել։

Обвиняемыми по инциденту в селе Арамус проходят четверо – СК Армении 01/15/2024   15:26  |  Криминальная хроника
Один из 5 задержанных в рамках уголовного производства по факту хулиганства с применением оружия и ранения одного человека, произошедшего в кафе в селе Арамус поздно вечером 11 января текущего года, освобожден из-под ареста. В отношении четверых начато публичное уголовное преследование. Об этом сообщил пресс-секретарь СК Армении Гор Абрамян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что одному из них предъявлено обвинение по части 3 статьи 297(хулиганство, совершенное с применением оружия). По решению суда в отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.Экс-заместитель Генштаба ВС Армении Тиран Хачатрян взят под стражуЧто касается остальных троих, то, по его словам, им инкриминируют п.1 ч. 2 ст.  297(хулиганство, совершенное группой лиц).
Он также проинформировал, что в суд подано ходатайство об избрании  в отношении еще одного из них меры пресечения в виде заключения под стражу. Остальные двое отпущены под подписку о невыезде. Предварительное расследование продолжается.