Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ջեյմս Օ'Բրայենի, Սայմոն Մորդյուի, Ֆերնանդո Գիմարաեսի, Մագդալենա Գրոնոյի հետ 01/14/2024   19:42  |  Քաղաքական
Հունվարի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դավոսում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի արտաքին քաղաքականության գլխավոր խորհրդական Սայմոն Մորդյուի, Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի դիվանագիտական խորհրդական Ֆերնանդո Գիմարաեսի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԽ քարտուղարության մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ և ՀՀ-ԱՄՆ գործընկերության օրակարգերի հարցեր, ինչպես նաև ԵՄ-ի և ԱՄՆ-ի կողմից ՀՀ-ին ցուցաբերվող օգնության օրակարգը, որն ուղղված է աջակցելու Հայաստանի անկախությանը, անվտանգությանը, տարածքային ամբողջականությանը և ժողովրդավարությանը:

Армен Григорян обсудил с представителями США и ЕС помощь Армении в сфере безопасности 01/15/2024 09:50 | Политика
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 14 января в Давосе встретился с помощником госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джеймсом О'Брайеном, главным советником главы Европейского совета по внешней политике Саймоном Мордью, дипломатическим советником главы Еврокомиссии Фернандо Гимараесом и старшим советником председателя Совета Европы по вопросам главы внешней политики Магдаленой Гроно. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза РА.Секретарь Совбеза Армении встретился с помощником госсекретаря США Джеймсом О'БрайеномСобеседники обсудили вопросы повестки партнерства Армения-ЕС и Армения-США, а также оказываемую РА со стороны США и ЕС помощь, направленную на поддержку независимости, безопасности, территориальной целостности и демократии Армении.