Զինծառայողի դին գտել են Ցղունի գյուղի մոտ՝ ձնահյուսի տակ. մանրամասներ 01/14/2024 15:17 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները պաշտոնապես հաստատվեցին. ՆԳՆ-ն հայտնում է, որ զինծառայողի դին գտել են ձնահյուսի տակ:
Հունվարի 13-ին Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ եղանակային խիստ անբարենպաստ պայմաններում մարտական դիրքից մշտական տեղակայման վայր տեղափոխվելու ճանապարհին կորել է կապը ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Բ. Մ.-ի հետ:
Փրկարարները համագործակցելով ՊՆ և ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների հետ սաստիկ բքի և մառախուղի պայմաններում, լեռնային դժվարանցանելի գոտում ձեռնարկել են որոնողափրկարարական ծավալուն աշխատանքներ։
Հունվարի 14-ին, ժամը 14։20-ի սահմաններում Ցղունի գյուղի վարչական տարածքում ձնահյուսի տակից հայտնաբերվել է զինծառաող Բենիամին Մանուչարյանի դին (ծնված 2003 թ․):

Тело пропавшего военнослужащего обнаружено под лавиной близ села Цгуни в Армении 01/15/2024   02:13  |  Актуальная тема
Сведения "ФактИнфо" подвердились. МВД Армении сообщило об обнаружении тела военнослужащего под снежной лавиной.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что на пути с боевой позиции к постоянному месту дислокации 13 января при крайне неблагоприятных погодных условиях пропала связь с военнослужащим Б.М.
Согласно сообщению МВД РА,  спасатели во взаимодействии с сотрудниками полиции Минобороны и МВД провели масштабные поисково-спасательные работы в сложном горном районе в условиях сильной метели и тумана.
14 января около 14:20 в административном районе села Цгуни под лавиной было обнаружено тело военнослужащего Бениамина Манучаряна (2003 года рождения).