Վթար Մամիկոնյանց փողոցում․ կան տուժածներ և մեկ զոհ 01/12/2024   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 12-ին, ժամը 07։19-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մամիկոնյանց փողոցի թիվ 3 շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ, կա արգելափակված քաղաքացի. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական և բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։
Պարզվել է, որ բախվել են «BMW» (վարորդ՝ Հ․ Հ․) և «Opel» (վարորդ՝ Է․ Խ․) մակնիշների ավտոմեքենաները, որոնք այնուհետև բախվել են կայանած «Honda» և «Nissan» մակնիշների ավտոմեքենաներին. «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածում կա արգելափակված տուժած։
Փրկարարները հոսանքազրկել են «BMW» և «Opel» մակնիշների ավտոմեքենաները և փակել «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայի գազի բալոնի փականը:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ մեկ տուժած հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։ Փրկարարները ևս երկու տուժածի մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, ովքեր հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն։
Փրկարարները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածից դուրս են բերել արգելափակված քաղաքացուն, ում մահը արձանագրվել է «103» ծառայության աշխատակցի կողմից:
10:37 12/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀաղթանակի կամրջի մոտ բախվել են ավտոմեքենաներ. 3 մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց
21:41 05/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներԲախվել են «Յագուար» և «Մերսեդես» մակնիշի մեքենաները. կան տուժածներ

Крупное ДТП произошло в Ереване, есть погибший и пострадавшие 01/12/2024 12:27 | Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло сегодня рано утром в Ереване. Сигнал об аварии у здания №3 по улице Мамиконянца поступил в национальный центр управления в кризисных ситуациях 12 января в 07:19.
На место происшествия отправились два боевых расчета, а также дежурные группы спасательного управления и управления по медицинскому обеспечению.
Выяснилось, что столкнулись «BMW» и «Opel», которые затем врезались в автомобили «Honda» и «Nissan». Один из пострадавших в результате ДТП оказался заблокированным в моторном отсеке «BMW», сообщили в ведомстве.
До прибытия спасателей один из пострадавших был госпитализирован в медцентр. Спасатели вызволили еще двоих пострадавших, которых было доставлены в медцентр.
Спасатели при помощи специальной техники вытащили из моторного отсека автомобиля марки «BMW» застрявшего гражданина. Его смерть бы6ла констатирована сотрудников службы «103».