ԼՂ-ում պայթյունից տուժած մեկ քաղաքացի այս պահին շարունակում է գտնվել հիվանդանոցում. վիճակը ծանր է 01/12/2024 11:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած մեկ պացիենտ կա, որ գտնվում է Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնում։ Նրա առողջական վիճակը ծանր է։ Այս մասին ասուլիսում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ մյուս բոլոր պացիենտները դուրս են գրվել ու շարունակում են ստանալ անհրաժեշտ բուժօգնություն արդեն ամբուլատոր պայմաններում։ Ավանեսյանը նաև տեղեկացրեց, որ այլ երկրներում բուժում ստացող քաղաքացիներն արդեն հետ են վերադառնում. բավական լավ արդյունքներ են գրանցվել, բուժումը կշարունակեն Երևանում։

Один из пострадавших при пожаре близ Степанакерта все еще находится в больнице, его состояние тяжелое – глава Минздрава Армении 01/12/2024 11:53 | Лента новостей
Один из пациентов, пострадавших вследствие произошедшего в сентябре взрыва в Нагорном Карабахе один пациент, находится в Национальном ожоговом центре, его состояние тяжелое. Об этом на пресс-конференции в пятницу сообщила министр здравоохранения РА Анаит Аванесян.
По ее словам, все остальные пациенты выписались и продолжают необходимое лечение уже амбулаторно. Аванесян также сообщила, что проходящие лечение за рубежом граждане уже вернулись, зафиксированы довольно хорошие результаты. Они продолжат лечение в Ереване, добавила министр.