Անկեղծ երախտագիտություն եմ հայտնում բարեկամության համար․ Միրզոյանը՝ Ֆրանսիայի ԱԳ նախկին նախարարին 01/12/2024   12:14  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով Ֆրանսիայի ԱԳ նախկին նախարար Կատրին Կոլոննային։ Այս մասին թվիթերի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը.
«Թանկագին տիկին Կոլոննա, իմ անկեղծ երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ՝ բարեկամության և գերազանց համագործակցության համար, որը մենք հաստատել ենք Հայաստանի համար առանձնակի դժվարին ժամանակաշրջանում, ինչպես նաև՝ մեր տարածաշրջանում արդար և կայուն խաղաղության հասնելու Ձեր շարունակական ջանքերի համար»։

Арарат Мирзоян поблагодарил экс-главу МИД Франции за дружбу и прекрасное сотрудничество 01/12/2024 12:52
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян поблагодарил бывшего главу МИД Франции Катрин Колонну за прекрасное сотрудничество.
"Уважаемая госпожа Колонна, я выражаю вам свою искреннюю признательность за дружбу и прекрасное сотрудничество, налаженное между нами в столь трудный для Армении период, а также за ваши постоянные усилия по достижению справедливого и прочного мира в нашем регионе", - написал Арарат Мирзоян в своем микроблоге в X.
Напомним, Катрин Колонну на посту министра иностранных дел Франции сменил Стефан Сежурне. Новому главе МИД Франции 38 лет. Он является лидером президентской партии "Возрождение".