Չի լինի Վարդան Ղուկասյանը, չի լինի՝ «Հանրային ձայնը» ․ Դոգը՝ իր անդամակցության դադարեցման հայտարարության մասին 01/11/2024 14:56 | ԼՐԱՀՈՍ
«Դոգ» մականունով հայտնի Վարդան Ղուկասյանը պնդում է՝ ինքն է ստեղծել «Հանրային ձայն» կուսակցությունը, եթե պետք լինի, ինքն էլ՝ կթաղի։ Նման հայտարարությամբ նա հանդես է եկել այսօր՝ ուղիղ եթերում։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան «Հանրային ձայն» կուսակցության կառավարման խորհուրդը հայտարարություն է տարածել առ այն, որ կուսակցության խորհրդի անդամ Վարդան Ղուկասյանը ՌԴ քաղաքացիություն ունի, և այդ հիմքով դադարեցված է համարում Վարդան Ղուկասյանի անդամությունը կուսակցությանը։
Վարդան Ղուկասյանի կարծիքով՝ այս խնդիրն առաջացրել է իշխանությունը, որովհետև ցանկանում են «պայթեցնել» կուսակցությունը։ Նրա խոսքով՝ համագումար նիստում կորոշվի՝ մնում են՝ Արտակ Գալստյանի հետ են շարունակելու՞, թե՞ Վարդան Ղուկասյանի։
«Ներկայիս իշխանությունը ի՞նչ անի պառլամենտական ընտրություններին ընդառաջ, ո՞նց գմփցնի Վարդան Ղուկասյանին, Արտակ Գալստյանին ասում են՝ կուսակցությունը պայթեցրու , ինչպես կարող ես։ Ամսի 19-ին կերևա, կորոշեն՝ մնու՞մ են Արտակ Գալստյանի հետ, ով «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում նստած հեռախոսը ձեռքը խառնում ու բզբզում ա։ Կա՛մ Վարդան Ղուկասյան, կա՛մ Արտակ Գալստյան խնդիրն առաջացրել են՝ ամեն ինչ անելով, որ «Հանրային ձայնը» պայթացնեն»,- նշեց նա։
Ղուկասյանի խոսքով՝ Արտակ Գալստյանն այս պահի դրությամբ գտնվում է ՔԿՀ-ում, որտեղ արգելված է պահել հեռախոս․ «Բայց մենք տեսնում ենք, որ Արտակ Գալստյանը շատ օպերատիվ նյութեր է տեղադրում, Վարդան Ղուկասյանին են հեռացնում, եսիմ ինչ են անում։ Վարդան Ղուկասյանը նոր չի, որ ունի ՌԴ քաղաքացիություն, ես երկքաղաքացի եմ, և կուսակցության հիմնադրման հիմքում եղել է Վարդան Ղուկասյանը, չէր լինի Վարդան Ղուկասյանը, չէր լինի՝ «Հանրային ձայնը»»,- ասաց Ղուկասյանը՝ պնդելով, որ իր լիազորությունները չեն կարող դադարեցնել կուսակցության կանոնադրությամբ։ Մասնավորապես, կուսակցությունն ունի կենտրոնական մարմին՝ բաղկացած 29 անձից, որոնցից առնվազն 17-ը պետք է հավաքվի, որ որոշում կայացնեն՝ ինչ-որ մեկի լիազորությունները դադարեցնելու համար․ «Արտակ Գալստյանին հարց տվեք՝ դու 17 հոգի որտե՞ղ ես հավաքել, բերդու՞մ, ցույց տուր էդ 17 հոգու ստորագրությունը»։

Не будет Вардана Гукасяна, не будет "Общественного голоса" : "Дог" отреагировал на прекращение его членства в партии 01/11/2024 15:32 | Политика
Вардан Гукасян, известный по прозвищу "Дог", утверждает, что он создал партию "Общественный голос"; если понадобится то он и похоронит ее. С таким заявлением он выступил сегодня в прямом эфире.
Ранее Совет правления партии "Общественный голос" распространил заявление, в котором сообщил о прекращении членства Вардана Гукасяна в политсиле.
"9 января 2024 года состоялось заседание совета правления партии "Общественный голос". На заседании выяснилось, что член совета партии Вардан Гукасян является также гражданином РФ, зарегистрированным в городе Калининграде. В силу пункта 3.8.5 устава партии в случае получения гражданства другой страны членство в партии прекращается. На этом основании совет правления счел членство Вардана Гукасяна в партии прекращенным", - говорилосьв заявлении."Общественный голос" прекратил членство Вардана Гукасяна в партииПо мнению Вардана Гукасяна, эта проблема была инспирирована властью, которая хочет "взорвать" партию. По его словам, на заседании съезда будет решено: остаются, продолжают ли они с Артаком Галстяном или с Варданом Гукасяном.
По его словам Артак Галстян сейчас находится в УИУ, где запрещено иметь при себе телефон.
"Но мы видим, что Артак Галстян весьма оперативно выкладывает материалы, что исключают Вардана Гукасяна и что только ни делают", - сказал он.
Он отметил, что получил гражданство РФ не сегодня и что у него двойное гражданство.
"У истоков партии стоял Вардан Гукасян. Если бы не было Вардана Гукасяна, то не было бы и "Общественного голоса"", - сказал он, подчеркнув, что его полномочия не могут быть прекращены по уставу партии.
В частности, у партии есть центральный орган, состоящий из 29 человек, из них по меньшей мере 17 должны собраться, чтобы принять решение о прекращении чьих-либо полномочий.
"Спросите Артака Галстяна, где он набрал 17 человек? В тюрьме? Покажи подписи этих 17 человек", - сказал он.