Ծաղկաձորում՝ ճոպանուղու ավտոկայանատեղիում, հայտնաբերվել է 30-ամյա տղամարդու դի. shamshyan.com 01/10/2024 10:30 | Արտակարգ պատահարներ
shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում «սպանություն» (հանկարծամահույթուն) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, քրեական վարույթը նախաձեռնվել է հունվարի 5-ին՝ «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Հրազդանի բաժին ստացված ահազանգի փաստով։ Այդ օրը՝ ժամը 14։50-ի սահմաններում, նշված բժշկական կենտրոնից հայտնել են, որ շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Ծաղկաձոր քաղաքի ճոպանուղու մոտ, որտեղ հայտնաբերել են գետնին ընկած տղամարդու դի։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 30-ամյա Տիգրան Տ․-ն է, ով, ըստ նախնական տեղեկությունների, ճոպանողու ավտոկայանատեղիում հանկարծամահ է եղել։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։

Тело молодого мужчины обнаружено на автостоянке у канатки в Цахкадзоре - shamshyan.com 01/10/2024   11:01  |  Чрезвычайное просшествие
Тело 30-летнего мужчины обнаружено на автостоянке у канатной дороги в курортном Цахкадзоре, сообщает сайт shamshyan.com.
По сведениям издания, в следственном управлении СК РА по Котайском области инициировано уголовное производство по признакам "убийства"(внезапная смерть).
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян,  дело заведено 5 января по факту сигнала, поступившего из медцентра «Раздан» в полицию МВД РА.
В тот день около 14:50 из в упомянутой клинике сообщили, что прибывшая в Цахкадзор на вызов бригада скорой помощи обнаружила у канатной дороги тело мужчины, лежавшее на земле.
Полицейские и следователи выяснили, что покойный – 30-летний житель Еревана Тигран Т.. По предварительным данным,  он внезапно скончался на автостоянке у канатной дороги. Согласно предварительному заключению судмедэксперта, при внешнем осмотре следов насилия на теле не обнаружено.
16:34 16/03/2023  |  Чрезвычайное просшествиеМужчина найден мертвым близ супермаркета в Ереване - shamshyan.com
17:09 19/07/2021  |  Лента новостейСК Армении выясняет обстоятельства загадочной смерти мужчины, найденного мертвым под мостом в Котайке