Հրդեհ բնակարանում․ կա տուժած 01/09/2024   10:11  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 9-ին, ժամը 06։32-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Շերամի փողոցի թիվ 95 շենքի բնակարաններից մեկում։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խմբերը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07:16-ին, մարվել՝ 07։29-ին։ Այրվել են ննջասենյակի գույքը՝ 12 քմ, լոգասենյակի և սանհանգույցի դռները, նախասրահը՝ մասամբ և ջերմահարվել է հյուրասենյակը։
Փրկարարներն անվտանգ տարածք են տեղափոխել Ս․ Ա․-ին (ծնված 1996 թ․)։ Վերջինս հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ նրա առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար։
18:50 08/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱյրվել է տուն․ տուժածներ չկան
19:50 07/01/2024  |  Միջազգային լրահոսԴոնի Ռոստովում հրդեհվել է կրկեսի շենքը․ այցելուներն և անձնակազմը տարհանվել է
09:40 05/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Վանաձոր քաղաքում
21:39 04/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՇենիկ գյուղի սկզբնամասում՝ դաշտամիջյան հատվածում, ամբողջությամբ այրվել է ավտոմեքենա
14:45 04/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Նորավան գյուղում
10:03 04/01/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Թեղուտ գյուղում
18:04 30/12/2023  |  Արտակարգ պատահարներՎանաձորի շենքերից մեկում այրվում է բնակարան․ ներսում քաղաքացիներ կան․ Ահազանգ

Пожар вспыхнул в одном из жилых зданий в Ереване, есть пострадавший 01/09/2024   10:28  |  Чрезвычайное просшествие
Пожар произошел сегодня рано утром в одном из жилых зданий в Ереване, есть пострадавший. Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении.
Сигнал о возгорании в квартире здания по адресу ул. Шерами 95 поступил в национальный центр управления в кризисных ситуациях сегодня в 6:32. На место происшествия выехали 4 пожарно-спасательных расчета, автолестница, оперативная группа Наццентра кризисного управления и дежурная группа Отдела организации спасательных работ.
Пожар был локализован в 07:16, потушен в 07։29. Выгорело имущество в спальне (12 кв.м.), двери в ванную и санузел, частично - прихожая, а также огонь повредил гостиную.
Спасатели переместили в безопасное место пострадавшего С.А.(1996 г.р.), после чего он был госпитализирован.  Врачи оценили его состояние как удовлетворительное.