Ուժերիս ներածի չափով կանեմ ամենը Արցախի նկատմամբ հայկական ինքնիշխանությունը խաղաղ ճանապարհով վերականգնելու համար. ԱՄՆ նախագահի թեկնածու 01/09/2024 12:37
«Ես իմ ուժերի ներածին չափ կանեմ ամեն ինչ՝ վերականգնելու հայկական ինքնիշխանությունը Արցախի նկատմամբ», - ասել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ռոբերտ Քենեդի կրտսերը երեկ հատուկ միջոցառման ժամանակ հատուկ միջոցառման ժամանակ։ Նրա խոսքերը մեջբերել է Ամերիկայի Հայ դատը (ANCA) իր X սոցիալական ցանցի էջում:
Ավելի վաղ Քենեդի կրտսերն ասել էր, որ ԱՄՆ կառավարությունը պետք է մոբիլիզացնի տարածաշրջանային աջակցությունը հայերի ինքնապաշտպանության և ինքնորոշման իրավունքի համար ու հանդես եկել հայերի՝ իրենց պատմական հայրենիք անվտանգ վերադարձի օգտին:

Кеннеди-младший: я сделаю все, что в моих силах, чтобы мирным путем восстановить армянский суверенитет над Арцахом 01/09/2024 12:22 | Лента новостей
"Я сделаю все, что в моих силах, чтобы мирным путем восстановить армянский суверенитет над Арцахом. Об этом заявил кандидат в президенты США Роберт Кеннеди-младший на специальном мероприятии в Южной Калифорнии в понедельник. Его слова приводит Армянский национальный комитет Америки (ANCA) в соцсети Х(ранее Twitter).
Ранее Кеннеди-младший заявил, что правительству США необходимо мобилизовать региональную поддержку права армян на самооборону и самоопределение и выступить за безопасное возвращение армян Aрцаха на свою историческую родину.