Սուրեն Պապիկյանն իր համակուրսեցուն պաշտոնի է նշանակել. Factor.am 01/08/2024   13:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան»-ի տնօրենի պաշտոնակատար է նշանակվել Սուրեն Պապիկյանի համակուրսեցի Ալեքսանդր Մանուչարյանը։ Factor.am-ին հայտնի դարձած այս տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց նաև Մանուչարյանը։ Պապիկյանն ու Մանուչարյանը սովորել են Երևանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետում։
Որքանո՞վ է համակուրսեցի լինելու հանգամանքը եղել որոշիչ, որ Պապիկյանն այդ պաշտոնում նշանակի Ալեքսանդր Մանուչարյանին։ «Կարծում եմ՝ դա ընդհանրապես կապ չուներ, խոսքը կոմպետենտության մասին է»,- մեզ հետ զրույցում հավաստիացրեց Մանուչարյանը, որը մինչ այս աշխատել է Չարենցավանի Մ. Մաշտոցի անվան ավագ դպրոցում որպես պատմության ուսուցիչ։
18:45 25/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հանդիպել է 2023 թվականի ընթացքում պաշտպանական ոլորտն առավել ակտիվ լուսաբանած լրագրողների հետ
17:58 14/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի եւ Հունաստանի պաշտպանության նախարարները ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին» համաձայնագիր են ստորագրել
13:52 12/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն իր գործընկերոջը ներկայացրել է նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը

Министр обороны Армении назначил на должность своего однокурсника - Factor.am 01/08/2024   14:47
Исполняющим обязанности директора Военно-спортивной академии имени Монте Мелконяна назначен однокурсник министра обороны Сурена Папикяна Александр Манучарян. До назначения он работал учителем истории в одной из школ в городе Чаренцаване. Данную информацию, ставшую известной Factor.am, в беседе со СМИ подтвердил и сам Манучарян.
Папикян и Манучарян учились на историческом факультете ЕГУ.
Насколько факт того, что он является его однокурсником, имело решающее значение для Папикяна при назначении на эту должность Александра Манучаряна? «Думаю, дело вообще не в этом, дело в компетентности», — ответил Манучарян на вопрос СМИ.
Factor.am также стало известно, на пост исполняющего обязанности директора обсуждалась также кандидатура заместителя директора школы Ашота Петросяна, но Сурен Папикян отдал предпочтение своему однокурснику.
18:01 31/10/2023  |  Из жизниС днем рождения, наша улыбчивая: Папикян опубликовал фото дочери
15:34 15/09/2023  |  Лента новостейСурен Папикян вместе с Послом США Кристиной Куинн рассмотрел ход армяно-американских учений
19:57 14/09/2023  |  Лента новостейСурен Папикян принял председателя комиссии по внешним отношениям Национального собрания Франции Жан-Луи Бурланжа
12:52 07/09/2023  |  Лента новостейСурен Папикян провел телефонный разговор с министром обороны Республики Кипр