ԱՄՆ-ում ռազմավարական ռմբակոծիչ է կործանվել 01/05/2024   13:48  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ-ում B-1 Lancer ռազմավարական ռմբակոծիչը վայրէջքի ժամանակ վթարի է ենթարկվել։ Այս մասին հայտնում է Associated Press թերթը։
Պարզվել է, որ ինքնաթիռը ուսումնական առաջադրանք էր իրականացնում։ Հարավային Դակոտայի Էլսվորթ ռազմաօդային ուժերի դաշտում վթարի պահին եղել է վատ տեսանելիություն, զրոյից ցածր ջերմաստիճան և ցածր ամպամածություն, սակայն միջադեպի ստույգ պատճառը դեռևս չի հաղորդվում։
Անձնակազմի չորս անդամներին հաջողվել է դուրս նետվել։
10:45 05/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը չի խանգարում ԱՄՆ-ի դիվանագիտական ջանքերին՝ ուղղված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը․ Միլլեր
22:22 04/01/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն հարվածել է Իրաքում «Հեզբոլլահ Ան Նուջաբ» շարժման առաջնորդին
15:01 04/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն չի ցանկանում Իսրայելի կառավարության կողմից տեսնել լարվածությունը սրող քայլեր․ Միլլերը՝ Երուսաղեմի հայկական թաղամասում իրավիճակի մասին
18:26 27/12/2023  |  ԱռողջությունԱՄՆ-ում եղնիկը վարակվել է «զոմբիի վիրուսով» ու սատկել. մարդկանց նախազգուշացումներ են արվել
21:26 22/12/2023  |  Միջազգային լրահոսԲայդենը կընդլայնի ԱՄՆ ռուսական ծագման արտադրանքի ներմուծման արգելքը․ Երկրի ֆինանսական համակարգից կանջատվեն մի շարք արտասահմանյան բանկեր

Стратегический бомбардировщик ВВС США разбился при посадке 01/05/2024   16:53  |  Международные новости
Стратегический бомбардировщик ВВС США В-1В Lancer разбился при посадке на авиабазе Элсворт в штате Южная Дакота, передает ТАСС со ссылкой на сообщение командования военно-воздушных сил США.
"Во время инцидента он выполнял тренировочную миссию. На борту находились четыре члена экипажа. Все благополучно катапультировались", - говорится в сообщении.
Сверхзвуковой бомбардировщик B-1 был принят на вооружение в 80-х годах XX века. Всего было построено около 100 таких машин. В настоящее время в ВВС США в эксплуатации находятся 60 самолетов этого типа.
10:02 03/11/2023  |  Международные новостиГлавой ВМС США впервые в истории стала женщина
09:53 25/10/2023  |  Международные новостиКандидатом на пост спикера Палаты представителей США стал конгрессмен Джонсон
19:11 10/09/2023  |  Карабахский конфликтСША призвали немедленно открыть Лачинский коридор
19:15 06/09/2023  |  ПолитикаБлинкен провел телефонный разговор с Алиевым и выразил обеспокоенность США ухудшением гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе
19:27 05/09/2023  |  Лента новостейСМИ: Госсекретарь США Энтони Блинкен посетит Киев
13:51 01/09/2023  |  ПолитикаКонгрессмены США предложили Палате представителей внести изменения, чтобы прекратить военную помощь Азербайджану
09:49 28/07/2022  |  Международные новостиБывшие демократы и республиканцы создали в США третью партию - СМИ
12:02 21/06/2022  |  Международные новостиВ Техасе республиканцы призвали к проведению референдума по выходу штата из состава США