Ինձ պետք չեն պաշտոնյաներ, ովքեր բարձրացնում են հարցեր, պետք են պաշտոնյաներ, ովքեր հարցերը լուծում են. Փաշինյանը զայրացավ մարզպետների ու ոչ միայն նրանց վրա (տեսանյութ) 01/04/2024   11:52  |  Քաղաքական
Լոռու մարզի Ֆիոլետովո գյուղում մանկապարտեզ կկառուցվի։ Համապատասխան նախագիծը հաստատվեց Կառավարության այսօրվա նիստում։ Ըստ այդմ՝ գյուղի դպրոցի սպասարկման համար նախատեսված 1300 քառակուսի մետր մակերեսով հողամասը նվիրաբերվում է համայնքին՝ մանկապարտեզ կառուցելու համար։
Փաշինյանը ողջունեց նախագիծը, սակայն նկատեց՝ դա մի շարք խնդիրներ է առաջ բերելու․
«Ազգային փոքրամասնություններով բնակեցված համայնքների հետ կապված որոշակի մտահոգություններ ունեմ։ Դրանք խոշորացման ծրագրերում չընդգրկեցինք՝ անսալով նրանց ցանկություններին։ Այդ համայնքներում մեծ ծավալի աշխատանքներ հնարավոր չի լինում իրականացնել, և դրանք զարգացման տեմպերով արդեն իսկ զիջում են մյւոս համայնքներին։ Երկարաժամկետում ավելի են զիջելու, և դա շատ լուրջ պրոբլեմ է, որը գնալով ավելի է ահագնանալու»,- նշեց Փաշինյանը՝ մարզպետերից պահանջելով խնդիրների լուծման հեռանկարային ծրագրեր մշակել։
Վարչապետին հունից հանեց պաշտոնյաների՝ պարբերաբար խնդիրների պատճառների մասին բարձրաձայնումները։
«Ինձ պետք չեն պրոբլեմների բացատրություններ, ինձ պետք են պրոբլեմների լուծումներ։ Խնդրում եմ, ինձ չտաք բացատրություններ, թե ինչու է այսինչ բանը սենց։ Կգաք ու կասեք՝ էս հարցը լուծված է։ Ինձ համար կարևոր է, որ հարցը լուծված լինի։ Ինձ այլևս չեն հետաքրքրում բացատրություններ, ինձ պետք են լուծումներ։ Մեզ այլևս պետք չեն պաշտոնյաներ, որոնք բարձրացնում են հարցեր, մեզ պետք են պաշտոնյաններ, ովքեր լուծում են հարցեր»,-ասաց Փաշինյանը։
11:43 04/01/2024  |  ՔաղաքականՊաշտոնանկություններ` Փաշինյանի Լոռու մարզ կատարած այցից հետո
21:59 03/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ դժգոհ եմ, ահավոր, սենց չեմ հանդուրժելու. Փաշինյանը դժգոհ էր մարզադպրոցների վերանորոգումից (տեսանյութ)
20:24 03/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Լոռու մարզում ծանոթացել է Կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերի ընթացքին, հանձնարարել սեղմ ժամկետներում լուծել արձանագրված թերությունները
20:15 29/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հաջողություն է մաղթում նորանշանակ նախարարին
23:24 28/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ու Խաչատուրյանը ներկա են գտնվել 2023 թվականի 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությանը
21:39 28/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ2023-ի նոյեմբերի դրությամբ ՀՀ բանկային համակարգի ընդհանուր ավանդային պորտֆելն արձանագրել է ռեկորդային ծավալ. Փաշինյան
12:21 28/12/2023  |  ՔաղաքականԱրձանագրում ենք, որ քաղաքացին մեզ համար «տուգանքի մատերիալ չի», բայց երբ շարունակում է խախտում անել, իրեն ասում ենք՝ դու Հայաստանի ճանապարհով մեքենա չպետք է վարես. Փաշինյան

Пашинян: нам больше не нужны чиновники, которые поднимают проблемы, нам нужны чиновники, которые их решают 01/04/2024   12:44  |  Политика
В селе фиолетово Лорийской области Армении будет построен детский сад. Соответствующий проект утвержден на сегодняшнем заседании правительства РА. Исходя из этого, земельный участок площадью 1300 кв.м.,  был передан в дар общине Фиолетово с целью строительства детского сада. Премьер-министр Армении Никол Пашинян приветствовал проект, однако указал на ряд проблем.
Премьер указал на наличие проблем с развитием общин с национальными меньшинствами.
"Данные общины не были включены в программу по укрупнению, поскольку вняли их желаниям. в этих община невозможно провести масштабные работы, и они по темпам развития уже отстают от других общин. В долгосрочной перспективе это отставание будет усугубляться. И это весьма серьезная проблема, которая будут усугубляться со временем", - отметил Пашинян, потребовав от губернаторов разработать перспективную программу по решению проблем.
"Мне не нужно объяснять проблемы, мне нужны решения проблем. Я бы просил, не давать мне объяснений относительно того, почему что-то происходит так, а не эдак. Приходите и говорите, что этот вопрос уже решен. Меня отныне не интересуют объяснения, мне нужны решения. Нам больше не нужны чиновники, которые поднимают вопросы. Нам нужны чиновники, которые решают вопросы", - сказал Пашинян.
13:17 23/11/2023  |  Лента новостейНа заседании правительства Армении погас свет - Пашинян возмутился и пожурил Саносяна