Վանաձորցի 43-ամյա տղամարդը կացնով խփել էր նախկին կնոջը 01/03/2024   12:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 2-ին, ժամը 17.10-ին, «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից ՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի պատռված վերք, գանգուղեղային տրավմա» ախտորոշմամբ 42-ամյա կին է բուժօգնության տեղափոխվել:
Հիվանդանոց մեկնած օպերատիվ խմբին վանաձորցի 42-ամյա կինը հաղորդում է տվել, որ նախկին ամուսինն է կացնով խփել իրեն:
Ոստիկանության Բազումի բաժնի քրեական հետախույզները պարզել են, որ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ 43-ամյա տղամարդը, սպանության սպառնալիքներ տալով, կացնով խփել է նախկին կնոջ կրծքավանդակին, ապա ոտքերով ու ձեռքերով հարվածներ է հասցրել՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

В Ванадзоре мужчина ударил бывшую жену топором 01/03/2024   16:14  |  Криминальная хроника
В Ванадзоре 43-летний мжучина ударил бывшую супругу топором. Подробности сообщает пресс-служба полиции Армении.
Согласно сообщению, 2 января в 17:10 из МЦ "Ванадзор" в центр оперативного управления Полиции МВД по Лорийской области поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «рваная рана грудной клетки, черепно-мозговая травма» за медпомощью доставлена 42-летняя женщина.
42-летняя женщина из Ванадзора сообщила прибывшей в больницу оперативной группе, что ее топором ударил бывший муж.
Сотрудник уголовного розыска установили, что во время ссоры на бытовой почве 43-летний мужчина, угрожая убийством, ударил бывшую жену топором в грудь, а затем нанес ей удары руками и ногами, причинив телесные повреждения. 43-летний мужчина задержан.
Орудие преступления обнаружено. Составленные документы направлены в Лорийское областное следственное управление.
13:37 04/04/2022  |  Криминальная хроникаВ Ереване молодая женщина ударила ножом мужа во время ссоры