43-ամյա տղամարդը հրազենային վնասվածք էր պատճառել կնոջը 01/03/2024   12:48  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 1-ի գիշերը, ժամը 4.25-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում էր ստացվել, որ շտապօգնության խումբը Արտաշիսյան փողոցից գլխի հրազենային վնասվածքով բուժօգնության է տեղափոխել 42-ամյա կնոջ:
Հիվանդանոց օպերատիվ խումբ էր մեկնել:
Ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի և Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախույզների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների, ինչպես նաև քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ ժամը 4-ին 42-ամյա կնոջ ամուսինը ողորկափող որսորդական հրացանով օդ է կրակել և անզգուշությամբ մարմնական վնասվածք պատճառել կնոջը:
43-ամյա տղամարդը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժին: Նա և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին:
12:14 11/11/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր Արեշում վիճաբանություն եւ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել. հնչել են կրակոցներ

В Ереване мужчина выстрелил из ружья в воздух в новогоднюю ночь и ранил жену 01/03/2024   13:31  |  Криминальная хроника
Чрезвычайное происшествие произошло в Ереване в новогоднюю ночь.
Как сообщает пресс-служба полиции МВД РА, в 4:25 1 января из медцентра "Астхик" поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи доставила с улицы Арташисян в больницу 42-летнюю женщину с огнестрельным ранением в голову.
В клинику отправилась оперативная группа.
В ходе оперативно-розыскных и следственных действий выяснилось, что в 4 часа муж упомянутой женщины выстрелил в воздух из охотничьего ружья и по неосторожности ранил жену.
43-летний мужчина был доставлен в Шенгавитский отдел полиции.  Он и составленные документы переданы следственному органу. Ведется предварительное расследование.