Վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Ներդրումային կոմիտեի նիստը 12/28/2023   16:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիստում նախ ներկայացվել են 2-րդ և 3-րդ նիստերի ընթացքում հաստատված հանրային ներդրումային ծրագրերի նախագծերի տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրությունների վերջնական հաշվետվությունները: Դրանք են «Հանրապետական գիտաբժշկական գրադարանի արդիականացում», «Վտանգավոր հիդրօդերևութաբանական երևույթների կանխատեսման և վաղօրոք նախազգուշացման համակարգի հիմնում» նախագծերը: Կոմիտեի անդամները հաստատել են նախագծերը վերջնական հաշվետվությունների հիման վրա:
Հաջորդիվ՝ կոմիտեի անդամներին ներկայացվել են նոր նախագծեր, որոնք վերաբերել են ճանապարհատրանսպորտային ոլորտի բարելավմանը: Ծավալված քննարկման արդյունքում բարձրացվել են հարցեր, որոնք վերաբերել են նախագծերում ներկայացված խնդիրների լուծումներին ու առաջարկվող մեխանիզմներին:
Վարչապետը հանձնարարել է ներդրումային կապիտալ ծրագրերի արդյունավետության բարձրացման նպատակով կոնսոլիդացնել որոշ նախագծեր և պատասխանատուներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:
17:44 27/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանն ընդունել է ԻԻՀ ԱԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
08:19 26/12/2023  |  ՄամուլԵրբ իրական տնտեսվարումը ստորադասվում է իշխանության «քարոզչական ծամոնին»․ «Փաստ»

Пашинян провел заседание Инвестиционного комитета 12/28/2023   17:18  |  Экономика
В правительстве под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось 5-е заседание Инвестиционного комитета. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Сначала были представлены итоговые отчеты о технико-экономических исследованиях проектов государственных инвестиционных проектов, одобренных в ходе 2-го и 3-го заседаний Комитета. Это проекты “Модернизация Республиканской научно-медицинской библиотеки”, “Создание системы прогнозирования и раннего предупреждения опасных гидрометеорологических явлений”. Члены Комитета утвердили проекты на основе итоговых отчетов.
Затем членам Комитета были представлены новые проекты, которые касались совершенствования дорожно-транспортной отрасли. В ходе обсуждения были подняты вопросы, которые касались решения представленных в проектах и предлагаемых механизмах проблем.
Премьер-министр поручил консолидировать ряд проектов в целях повышения эффективности инвестиционных капитальных программ и дал ответственным лицам конкретные поручения.
11:19 25/07/2023  |  ЭкономикаOzon открыл представительство в Ереване и запускает логистическую инфраструктуру в Армении
15:07 16/06/2023  |  ЭкономикаАршакян обсудил с иностранными бизнесменами возможности строительства в Армении новых гостиниц и жилых кварталов
18:04 09/06/2023  |  Лента новостейВ Ереване назвали единственную истинную цель псевдоэкологических тревог Баку
14:05 10/02/2023  |  ЭкономикаАрмянский бизнес-клуб "Киликия" планирует инвестировать $150 млн в Армении(ВИДЕО)