Սերժ Սարգսյանի գործով դատաքննությունը մոտենում է ավարտին,պաշտպանական ճառը՝ ուղիղ 12/28/2023   12:24  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանում ՝ դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, ընթանում է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այժմ դատարանում հրապարակվում է պաշտպանական ճառը։
19:43 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մասնակցել է մրցանակաբաշխությանը
18:38 14/12/2023  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը վերացվեց
17:45 14/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԵս չգիտեմ՝ խաղաղության պայմանագրում ինչ կա գրված․ Սարգսյան
16:41 14/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այդպիսի խոսքեր շատ ենք լսել, դա ուղղակի զրո երաշխիք է»․ Սարգսյանը՝ Շառլ Միշելի հայտարարության մասին
15:40 14/12/2023  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազը միջնորդեց Սերժ Սարգսյանին ազատել պատասխանատվությունից՝ վաղեմության ժամկետն անցնելու հիմքով
18:01 12/12/2023  |  ՄեկնաբանությունՑավոք, կանխատեսածս «մեծ ողբերգությունը» տեղի ունեցավ. 21-րդ դարում, քաղաքակիրթ մարդկության աչքի առաջ. Սերժ Սարգսյանֆ

Судебный процесс по делу Сержа Саргсяна подходит к концу: адвокат выступает с защитительной речью 12/28/2023   12:48  |  Судебный репортаж
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна проходит заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и других.
Как передает корреспондент "ФактИнфо", в эти минуты в суде адвокат выступает с защитительной речью.
Напомним, обвиняемыми по уголовному делу проходят трое. Помимо Сержа Саргсяна, обвинения предъявлены также бывшему заместителю министра Самвелу Галстяну и предпринимателю Барсегу Бегларяну.
Согласно обвинительному заключению, бывший министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян в период с 25-го января по 7-е февраля 2013 года растратил выделенную из резервного фонда правительства РА на приобретение 15.391.765 литров дизельного топлива сумму субсидий в размере 489.160.310 драмов в ходе реализации программы государственной поддержки.