Ադրբեջանին ռեւանշ կարելի էր, մեզ չի կարելի՞. Ես ռեւանշի տակ վատ բան չեմ տեսնում. Երրորդ նախագահ (տեսանյութ) 12/28/2023 14:33 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ռևանշ» նշանակում է նոր հաջողության հասնել։ Ռևանշը վատ բան չէ։ Այսինքն՝ ադրբեջանցիների համար ռևա՞նշ էր սա, այսինքն՝ հասել ենք մի աստիճանի, որ իրենց ամեն ինչ կարելի է, մեզ ոչինչ չի՞ կարելի։ Արդյո՞ք դա ճիշտ դիրքորոշում է, արդյոք արժե դրա համար ապրել, երբ դու ոչ մի իրավունք չունես, իրենք՝ ունեն բոլոր իրավունքները։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Դիտարկմանը, որ ռևանշիստ ասելով ընդդիմությանը նկատի ունեն, արդյո՞ք ադրբեջանական վախերն իրենով է պայմանավորված՝ Սարգսյանն արձագանքեց․ «Ես չեմ կարծում, որ ես ինձնից հիմա այնպիսի ուժ եմ ներկայացնում, որ ադրբեջանցիներն ինձնից վախենան»։

А что Азербайджану можно, а нам – нет? Серж Саргсян не видит ничего плохого в реванше 12/28/2023   14:48  |  Лента новостей
"Реванш" означает добиться нового успеха, ничего плохого в реванше нет,  заявил третий президент Армении Серж Саргсян в беседе с журналистами в четверг, 28 декабря.
"Иными словами, это был реванш для азербайджанцев, то есть мы дошли до той степени, что им все можно, а нам – нельзя? Разве это правильная позиция, стоит ли ради этого жить, когда у тебя нет никаких прав, а у них есть все права", - сказал Саргсян.