ՀՀ ԱԺ նախագահն այցելել է ՊՆ N զորամաս, շնորհավորել զինծառայողներին առաջիկա տոների կապակցությամբ 12/27/2023   14:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ N զորամաս:
Խորհրդարանի ղեկավարը ծաղիկներ է խոնարհել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
Այնուհետեւ Ալեն Սիմոնյանը ծանոթացել է զինծառայողների կացարանային պայմաններին, շրջել գրադարանում: Զորամասի գրադարանը համալրվել է ԱԺ նախագահի նվիրած գրքերով:
Խորհրդարանի ղեկավարը ճաշել է սպայական անձնակազմի եւ պարտադիր ժամկետային զինծառայողների հետ, զրուցել նրանց հետաքրքրող հարցերի շուրջ:
Ալեն Սիմոնյանը գալիք տոների կապակցությամբ շնորհավորել է զինծառայողներին, շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:
19:30 26/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԲավականին մոտ ենք խաղաղության պայմանագրին. Ալեն Սիմոնյան
12:10 26/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ ՌՈ-ին 2023 թ․ ընթացքում հանձնվել են ապօրինի պահվող 63 ինքնաձիգ, 22 նռնակ, 4 ատրճանակ, 1 ֆագոտ կայան, զրահաբաճկոններ և մեծ քանակությամբ տարբեր տրամաչափի փամփուշտներ և ռազմամթերք
14:19 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱպուշություն է, ինչի՞ գնանք արտահերթի. Ալեն Սիմոնյան
14:16 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓարիզում տեղի են ունեցել հայ-ֆրանսիական երկկողմ ռազմաքաղաքական խորհրդակցությունները
13:54 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ Հայաստանը կստանձնի ԵԱՏՄ նախագահությունը
13:52 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառուսական ֆոն ՀՀ-ում չկա, ՌԴ-ի հետ զենքի բանակցություններ կան, դրանք շարունակվում են. Ալեն Սիմոնյան
20:11 21/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերի ողջ անձնակազմը պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևավճար կստանա

Спикер НС Армении посетил одну из воинских частей и поздравил военнослужащих с наступающими праздниками 12/27/2023   14:57  |  Лента новостей
Председатель Нaционального Собрания Армении Ален Симонян в связи с новогодними и рождественскими праздниками посетил N-скую воинскую часть Министерства обороны РА. Об этом сообщает пресс-служба НС.
Спикер парламента возложил цветы в память павших за Родину армян.
Затем А.Симонян ознакомился с бытовыми условиями военнослужащих, посетил библиотеку. Библиотека воинской части пополнилась книгами, подаренными председателем НС.
Глава парламента пообедал с офицерским составом и военнослужащими-срочниками, побеседовал по интересующим их вопросам.
А.Симонян поздравил военнослужащих с наступающими праздниками, поблагодарил их за самоотверженную службу.