Բողոքի ակցիա ընդդեմ թանկացումների. ոստիկանությունն ուժեղացված հսկողություն է իրականացնում. ուղիղ 12/26/2023   10:07  |  Քաղաքական
Երեւանի ավագանին այսօր նիստ է հրավիրել , որի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել Երեւանի փոքր Կենտրոնում այսպես կոչված' կարմիր գծերի վարձավճարների թանկացման հարցը։
Միաժամանակ քաղաքապետարանի մոտ կազմակերպվել է բողոքի ակցիա' ընդդեմ թանկացումների։ Ակցիան կազմակերպել է ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը։
Նշենք նաև որ այս պահին քաղաքապետարանի մոտ ոստիկանությունը ուժեղացված հսկողություն է իրականացնում։
Հիշեցնենք, ՔՊ-ն առաջարկում է Երեւանի Փոքր Կենտրոնում վարձավճարները տարեկան 12000 դրամից դարձնել 160 000։
22:02 22/12/2023  |  Միջազգային լրահոսՓարիզում հարյուրավոր մարդիկ բողոքի են դուրս եկել միգրացիայի մասին օրենքի դեմ
18:32 17/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎրացական համարանիշերով մեքենաների վարորդները դուրս են եկել բողոքի ավտոերթի. Sputnik Արմենիա
12:16 14/12/2023  |  ՔաղաքականՎրացական պետհամարանիշերով մեքենաների վարորդների բողոքի ակցիան՝ ուղիղ
19:00 25/11/2023  |  ՔաղաքականՈստիկաններն ու կարմիր բերետավորները, քաշքշելով ու գետնին տապալելով, բերման ենթարկեցին «Զանգ» շարժման մասնակիցներին
11:10 23/11/2023Ավտոներկրողների բողոքի ակցիան կառավարության մոտ. ուղիղ
19:53 18/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստանը չի համակերպվել ոչ Արցախի կորստի, ոչ Բաքվում քաղաքական բանտարկյալների, ոչ էլ՝ Երևանում քաղբանտարկյալների հետ». Ակցիա՝ ուղղված ԵԱՀԿ ԽՎ պատվիրակներին

Оппозиционная фракция проводит у мэрии Еревана акцию протеста против подорожаний(прямая трансляция) 12/26/2023 10:14 | Политика
Совет старейшин Еревана сегодня созвал заседание, в ходе которого планируется обсудить вопрос о повышении стоимости парковочных мест на "красных линиях" в армянской столице.
В то же время у мэрии Еревана проходит акция протеста против подорожаний. Акцию организовала оппозиционная фракция «Мать Армения».
Отметим, что у здания мэрии Еревана сконцентрированы полицейские силы. Напомним, что правящая фракция «Гражданский договор» предлагает повысить плату за парковку в малом центре Еревана с 12 тыс. до 160 тыс драмов в год.