Ապուշություն է, ինչի՞ գնանք արտահերթի. Ալեն Սիմոնյան 12/22/2023   14:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
«ՈՒզում եմ հասկանալ, բավարար է, որ 1-2 ֆեյսբուքյան օգտատեր մի ապուշություն գրի՝ դուք գալու եք ու ԱԺ նախագահին էդ հարցերը տա՞ք։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ամեն Սիմոնյանն՝ անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք ՔՊ վարչության նիստերում քննարկվո՞ւմ է արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին հարցը։
«Ապուշություն է, հիմնարություն և սուտ, ինչի՞ համար պիտի արտահերթ ընտրության գնանք։ Աշխատում ենք, կուսակցություն ենք ձևավորում, դրա համար էլ վարչության նիստեր ենք անում։ Որովհետև հարցեր կան, որ քննարկում ենք, կուսակցաշինական աշխատանքներ ենք անում։ Քննարկում ենք Երևանի ընտրության արդյունքները, կուսակցություն ենք ձևավորում»,- ասել է Սիմոնյանն ու ավելացրել, որ խորհրդարանում ունեն սահմանադրական մեծամասնություն։
«Այս պահի դրությամբ՝ տարին մեկ պատրաստ ենք ընտրություններ կրենք, իսկ ընդդիմությունը, ընդհանրապես, պատրաստ չէ ընտրությունների, անգամ քաղաքային ընտրությունների պատրաստ չէր»,- նշել է ԱԺ նախագահն՝ ընդգծելով.«Ոչ նման հարց չենք էլ քննարկել»։
Դիտարկմանը, թե արևմուտքն է պարտադրում՝ նա պատասխանեց. «Ժողովրդավար ընտրված իշխանությանը ոչ մեկ չի կարող ոչինչ պարտադրել։ Մեզ պետք չի, որ նրանք մեր ընտրությունները ճանաչեն, մեր վրա լծակ չունեն, այլևս ժողովրդավար երկիր ենք, ժողովրդավար երկրին կարող են միայն գրավել»։
13:54 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ Հայաստանը կստանձնի ԵԱՏՄ նախագահությունը
13:52 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառուսական ֆոն ՀՀ-ում չկա, ՌԴ-ի հետ զենքի բանակցություններ կան, դրանք շարունակվում են. Ալեն Սիմոնյան

Чушь какая-то: Симонян опроверг слухи о возможных досрочных выборах в Армении 12/22/2023   14:52  |  Политика
Спикер парламента Армении Ален Симонян опроверг слухи о возможных досрочных выборах в стране.
"Хочу понять одно: достаточно одному или двум пользователям сморозить какую-то глупость, чтобы вы сочли необходимым задать спикеру НС вопрос?"- заявил Симонян в беседе с журналистами в пятницу в ответ на вопрос, обсуждается ли возможность проведения досрочных выборов на заседаниях правления правящей партии "Гражданский договор".
"Чушь какая-то, глупость и ложь. Зачем нам понадобилось идти на досрочные выборы. Мы работаем, формируем партию, поэтому и проводим заседания правления, поскольку есть вопросы, которые обсуждаются. Мы проводим работу по партийному строительству. Обсуждаем итоги выборов в Ереване..", - сказал Симонян.
Он указал, что в парламенте у них конституционное большинство.
"На данный момент мы каждый год готовы побеждать на выборах. А оппозиция и вовсе не готова к выборам. Она даже к городским выборам не была готова", - отметил спикер НС, подчеркнув, что такой вопрос не обсуждался.
14:50 10/11/2023  |  Лента новостейПашинян должен уйти, но Арменией не должен управлять любой очередной проходимец - социолог
11:26 09/11/2023  |  ПолитикаВласти Армении чего-то опасаются и пытаются разными способами запугать своих политических оппонентов – политтехнолог
16:30 22/12/2022  |  Лента новостейПашинян провел встречу с главами внепарламентских политических сил