Կոպիրկինը պատասխանել է՝ ՀՀ ներկայացուցիչները իրենց հետ քննարկե՞լ են ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հարցը 12/22/2023   14:32  |  Քաղաքական
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին հարցրել են, թե վերջերս Հայաստանի ներկայացուցիչների հետ ռուս դիվանագետների շփումներում բարձրացվե՞լ է ՀԱՊԿ-ից հնարավոր դուրս գալու թեման, արդյո՞ք Երևանը բացատրել է վերջին շրջանում ՀԱՊԿ միջոցառումներին մասնակցելուց իր հրաժարվելը։
«Այս հարցի շուրջ մենք առաջին հերթին կենտրոնանում ենք Հայաստանի ղեկավարության պաշտոնական հայտարարությունների վրա, ըստ որոնց՝ ներկայումս օրակարգում չկա ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի Հանրապետության դուրս գալու հարցը։ Ինչպես գիտեք, Եվրասիական տնտեսական միությունը հաջորդ տարի նախագահելու է Հայաստանի Հանրապետությունը»,- ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է Սերգեյ Կոպիրկինը։
13:10 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը և Հայաստանը դաշնակիցներ են մնում՝ չնայած առկա տարաձայնություններին. Կոպիրկին
11:55 22/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ դեսպանն ընդունել է Հայաստանի հանդեպ պաշտպանական ոլորտում որոշ պարտավորությունների հետ կապված խնդիրների առկայությունը

Копыркина спросили, звучала ли в последнее время в контактах дипломатов РФ с представителями Армении тема возможного выхода из ОДКБ 12/22/2023   11:20  |  Политика
Посла РФ в Армении Сергея Копыркина спросили, звучала ли в последнее время в контактах дипломатов РФ с представителями Армении тема возможного выхода из ОДКБ, объясняли ли в Ереване свой отказ участвовать в мероприятиях ОДКБ в последнее время, не поднимаются ли представителями Армении темы возможного выхода из других интеграционных объединений с участием России.
"По данному вопросу мы ориентируемся в первую очередь на официальные заявления армянского руководства, согласно которому вопрос выхода Республики Армении из ОДКБ в настоящее время не стоит на повестке дня. Как известно, в следующем году Республика Армения будет осуществлять председательство в Евразийском экономическом союзе", - сказал Сергей Копыркин в интервью ТАСС.
11:19 20/12/2023  |  КомментарийХодатайство о задержании, аресте и передаче Дмитрия Сетракова компетентным органам РФ в Генпрокуратуру Армении не поступало - Мартиросян