Այսօր Ադրբեջանն ի դեմս Հայաստանի իշխանության, ունի գաղափարական գործընկեր, բայց դա միայն ժամանակավոր պատուհան է Բաքվի համար. Աբրահամյան 12/21/2023 10:24 | Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական հիմնական քարոզչական կանալներից մեկը, տարբեր երկրներ ներկայացնող պրոֆեսորների, փորձագետների մասնակցությամբ ծավալուն նյութ է պատրաստել, որտեղ փորձել է «վերլուծել» նախագահ Սերժ Սարգսյանի` Արցախի հարցով հնչեցվող հայտարարությունները: Այ ս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանին մտահոգել է Արցախի հարցով հնչող պահանջատիրական դիրքորոշումը, որը որպես ռևանշի հնարավորություն է դիտարկվում:
Այս համատեքստում ադրբեջանական քարոզչական մեքենան փորձել է «մեկնաբանել» Սերժ Սարգսյանի` Լեհաստանի նորընտիր վարչապետ Տուսկին ուղղված շնորհավորանք-ուղերձները, որի տակ, ըստ ադրբեջանցիների, սպառնալիք է թաքնված:
Որքան էլ Ադրբեջանը տարբեր միջազգային ամբիոններից հայտարարի, որ Արցախի հարցը լուծված կամ փակված է, ակնհայտ երևում է, որ նա նույնիսկ իր հնչեցրածի մասով անհանգստություններ ունի:
Այո´, այսօր Ադրբեջանն ի դեմս Հայաստանի իշխանության, ունի գաղափարական գործընկեր, համախոհ, բայց դա միայն ժամանակավոր պատուհան է Բաքվի համար, որից վերջինս փորձում է առավելագույնս օգտվել»,-նշել է պատգամավորը։

Азербайджан увидел угрозу в поздравительном послании Сержа Саргсяна Туску - Абрамян 12/21/2023   11:49  |  Комментарий
Азербайджан встревожила озвученная экс-президентом Армении Сержем Саргсяном позиция по вопросу Арцаха, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что один из основных пропагандистских каналов Азербайджана подготовил обширный материал с участием представляющих разные страны профессоров и экспертов, в котором попытался «проанализировать» заявления третьего президента Армении Сержа Саргсяна по вопросу Арцаха,
«Азербайджан встревожила озвученная экс-президентом Армении С.Саргсяном позиция по вопросу Арцаха, которая рассматривается им как возможность реванша», - написал Абрамян.Страница армянского Арцаха не закрыта – Серж СаргсянВ этом контексте, указал депутат, азербайджанская пропагандистская машина пыталась «трактовать» поздравительное послание-месседжи Сержа Саргсяна новоизбранному премьер-министру Польши Туску, в нем азербайджанцы между строк усмотрели угрозу.
«Сколько бы Азербайджан с различных международных трибун ни заявлял, что Арцахский вопрос решен и закрыт, очевидно, что у него есть опасения даже относительно озвучиваемых им заявлений. Да, сегодня у Азербайджана в лице властей Армении есть идеологический партнер, единомышленник, но это лишь временное окно для Баку, и последний пытается максимально этим воспользоваться», – написал Тигран Абрамян.