Փաշինյանն Իրանի նախագահի հետ հեռախոսով քննարկել է հայ-իրանական հարաբերությունների օրակարգային թեմաներին վերաբերող հարցեր 12/20/2023 21:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իրանական հարաբերությունների օրակարգային թեմաներին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին:
Մտքեր են փոխանակվել 3+3 տարածաշրջանային հարթակի վերաբերյալ, կողմերն օգտակար են համարել Թեհրանում կայացած հանդիպումը:

Премьер Армении обсудил с президентом Ирана реализацию двусторонних договоренностей 12/21/2023   09:09  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Исламской Республики Иран Эбрахимом Раиси. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Собеседники обсудили вопросы повестки армяно-иранских отношений. Была затронута реализация двусторонних договоренностей.
Состоялся обмен мыслями о региональной платформе “3+3”, стороны назвали полезной состоявшуюся в Тегеране встречу.
16:12 12/12/2023  |  Лента новостейГлава аппарата Пашиняна и посол Ирана в Армении обсудили развитие двусторонних отношений
18:01 13/11/2023  |  Лента новостейСекретарь Совбеза Армении переговорил по телефону с иранским коллегой
10:51 01/11/2023  |  Лента новостейАрмения и Иран подписали Меморандум о сотрудничестве в сфере труда и социальной защиты