Իմ հրաժարականի հարց չի քննարկվել. ԲՏԱ նախարար 12/21/2023 13:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Իմ հրաժարականի հարց չի քննարկվել։ Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո ասաց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն՝ անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք Նիկոլ Փաշինյանը գո՞հ է իր աշխատանքից և արդյո՞ք իր հետ հրաժարականի հարց քննարկվե՞լ է։
«Չեմ կարծում, որ նման հարց քննարկելու անհրաժեշտություն կա։ Ես չեմ կարող նաև գնահատական տալ, թե որքանով է Փաշինյանը գոհ մեր հաշվետվությունից ու կատարած աշխատանքից»,-ասաց նախարարը։
Նա նաև հրաժարվեց որևէ մեկնաբանություն տալ ռուսական «Սպուտնիկ» ռադիոկայանի՝ Հայաստանում հեռարձակման դադարեցման վերաբերյալ ու այդ առնչությամբ Ռուսաստանից հղված նոտային։ «Չեմ կարող մեկնաբանել, որովհետև որոշում կայացնողը մենք չենք եղել»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է «Սեպուհ 1» մեքենաների արտադրությանը՝ Խաչատրյանը նախ զարմացավ լսելով մեքենայի անունը, ապա նշեց, որ դրանց արտադրությունն իրենց դաշտում չէ։ «Միգուցե բարձր տեխնոլոգիական լուծումներ առաջարկվում են, բայց դա մեր դաշտում չէ։ Դրա համար էլ անունն անծանոթ թվաց»։

Роберт Хачатрян прокомментировал свою возможную отставку с министерского поста 12/21/2023   13:27  |  Лента новостей
Министр высокотехнологической промышленности Армении Роберт Хачатрян заявил, что вопрос о его отставке не обсуждался. Об этом он заявил в беседе с журналистами в ответ на вопрос, доволен ли премьер Армении Никол Пашинян его работой и обсуждался ли с ним вопрос о его отставке.
"Не думаю, что есть необходимость в обсуждении подобного вопроса. При этом я не могу оценивать, насколько Пашинян доволен представленным мной отчетом и проделанной работой", - сказал министр.
Он также отказался от комментариев по поводу приостановки  действия лицензии ретранслятора радио «Sputnik Армения» на 30 дней и  последовавшей в этой связи ноты от РФ. «Я не могу комментировать, поскольку решения принимали не мы», - заявил он.