Ուշադրություն. անհետ կորած է համարվում բռնի տեղահանված Արկադյա Հարությունյանը (տեսանյութ) 12/20/2023 13:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Արդեն շուրջ երկու շաբաթ է, ինչ անհետ կորած է համարվում Արցախից բռնի տեղահանված, 1963թ. ծնված Արկադյա Հարությունյանը։
Նրա գտնվելու վայրը անհայտ է 2023 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ժամը 12-ից սկսած. վերջին անգամ կինն է հեռախոսազրույց ունեցել նրա հետ, որի ժամանակ վերջինս գտնվել է տանը, իսկ երեսուն րոպե հետո այլեւս զանգերին չի պատասխանել ու դարձել անհասանելի։
Արկադյա Հարությունյանն ու նրա գերդաստանը Արցախից բռնի տեղահանվել է 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմից հետո։ Նա իր կնոջ հետ ժամանակավորապես բնակություն էր հաստատել Հրազդանում։
Բոլոր նրանք, որոնք տեղեկություն ունեն Արկադյա Հարությունյանի գտնվելու վայրի մասին, հարազատները, խնդրում են, հայտնել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել լուսանկարում նշված հեռախոսահամարով։

Внимание! Без вести пропал вынужденный переселенец из Арцаха Аркадя Арутюнян(ВИДЕО) 12/20/2023   13:45  |  Лента новостей
Уже почти две недели, как без вести пропавшим числится вынужденный переселенец из Арцаха Аркадя Арутюнян, 1963 г.р.
О его местонахождение неизвестно с 12:00 7 декабря 2023 года. В последний раз с ним по телефону разговаривала его жена. В ходе разговора он находился дома, а спустя полчаса он больше уже не отвечал на звонки, телефон был вне зоны доступа.
Аркадя Арутюнян и его семья были насильственно депортированы из Арцаха 19 сентября 2023 года после развязанной Азербайджаном войны против Республики Арцах.Он вместе со своей женой временно обосновался в Раздане.
Родственники просят всех, кто располагает информацией о местонахождении Арутюняна, сообщить в ближайший отдел полиции или позвонить по указанным на снимке номерам.