Փաշինյանի հարցազրույցում այնուամենայնիվ մի կարևոր հանգամանք կա, որը պետք է անպայման արձանագրել. Աբրահամյան 12/20/2023 10:19 | Մեկնաբանություն
Փաշինյանի հարցազրույցում այնուամենայնիվ մի կարևոր հանգամանք կա, որը պետք է անպայման արձանագրել՝ իր ֆեյսբուըքյան էջում գրել է պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ մանրամասնելով.
«Ինչո՞ւ է նա շարունակում խոսել Արցախի հանձնումից և փորձում արդարացնել իր քայլերը:
Ինչ էլ ասի, ոնց էլ փաթեթավորի, ում գլխին էլ փորձի պատասխանատվությունը ջարդել, դա միայն կարճաժամկետ էֆեկտ է ունենալու:
Փաշինյանն անխոս գիտակցում է, որ նման բաները մարսվող չեն և որ անկախ իր կամքից, պետական մեքենայի ջանքերից ու քարոզչական «պերեդոզից», մեկ է` գալու է հատուցման պահը:
Պատմությունը խմբագրել, սրբագրել, ջնջել պարզապես անհնար է և նա, իրեն սպասարկող մարդիկ` անկախ այն հանգամանքից, թե ինչ համակարգ են ներկայացնում, պատմության մեջ մնալու են որպես հող հանձնող, սեփական հայրենիքը դավաճանող և թշնամու առաջ ծնկի եկող կերպարներ:
Դա է պատճառը, որ Փաշինյանը գիտակցելով այս ամենը շարունակում է կեղծել, ստել և արդարանալ` անիմաստ ջանքեր գործադրելով փորձում է փրկվել պատմության դատավճռից»:

"Пашинян осознает, что все равно час расплаты наступит": Абрамян обращает внимание на важный нюанс в интервью премьера Армении 12/20/2023   11:44  |  Комментарий
В интервью Пашиняна, тем не менее, есть один важный нюанс, который следует обязательно зафиксировать, пишет депутат Национального Собрания Армении, глава оппозиционной фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
"Почему он продолжает говорить о сдаче Арцаха и пытается оправдать свои шаги? Что бы он ни сказал, в какой бы фантик ни облекал это, на кого бы ни пытался возложить ответственность, это возымеет всего лишь краткосрочный эффект", - отметил депутат.
По его словам, Пашинян, безусловно, осознает, что подобные вещи не сходят с рук и что независимо от его воли, усилий государственной машины и пропагандистского "передоза", все равно час расплаты наступит.
"Отредактировать, откорректировать, стереть историю просто невозможно, и он, и люди, обслуживающие его, независимо от того, какую систему представляют, останутся в истории как персонажи, сдавшие земли, предавшие собственную родину и преклонившие перед врагом колени. По этой причине Пашинян, осознавая все это, продолжает искажать, лгать и оправдываться в попытке спастись от суда истории, прилагая бессмысленные усилия", - написал Абрамян.