Թիլ Շվայգերը NETFLIX-ի համար 3 ֆիլմ ու սերիալ կնկարահանի Հայաստանում 12/19/2023   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում NETFLIX-ի համար ֆիլմեր ու սերիալներ կնկարահանվեն: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնում է ԱԺ ԿԳՄՍ մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը՝ մանրամասնելով.
«Ինչպես և ակնկալում էի, Կինոյի օրենքում վերջերս կատարված փոփոխությունները գրավիչ են դարձնում Հայաստանը ֆիլմարտադրության համար: Գերմանացի հայտնի դերասան, կինոպրոդյուսեր Թիլ Շվայգերի ներկայացուցչի հետ այսօր ԿԳՄՍ նախարարությունում ստորագրեցինք համագործակցության հուշագիր:
Ընդհանուր երեք ֆիլմ, «Underdog», «Dead by Dawn», «Collapse» (Նեթֆլիքսի 8 մասանոց ֆիլմ), որոնք կնկարահանվեն Հայաստանում: Նկարահանումները նախատեսում են սկսել տարեսկզբին: Սա կլինի նոր օրենքի փաստացի առաջին կիրառումը:
Հիշեցնեմ. սահմանված նորմերի պահպանման դեպքում, պետությունը ֆիլմարտադրողներին հետ կվերադարձնի ներդրված գումարի 10-40 տոկոսը: Առաջիկա օրերին ԿԳՄՍ նախարարությունը կհրապարակի համապատասխան ապրանքների, ծառայությունների և դրանցից օգտվելու կարգն ու պայմանները:
հ.գ.
ըստ մասնագետների, լոկացիոն առումով մեր երկրը բավականին հարմար է ֆիլմատադրության համար: Տարվա գրեթե բոլոր ժամանակահատվածներում միաժամանակ կարելի է և ձյունոտ սարեր ունենալ, և շոգից հալվող ասֆալտ, և գեղեցիկ ժամանակից շինություններ, փողոցներ, և լքված ու անմարդաբնակ գյուղեր ու գործարաններ»:
11:41 25/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿինոգործիչների միության և ԿԳՄՍՆ-ի միջև համագործակցության հուշագիր է ստորագրվել
10:43 08/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓոփոխություններ սովորողների ուսհաստատություններ ընդունման և տեղափոխման կարգում
19:22 16/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության բոլոր մարզերի դպրոցներում աշխատանքի անցնելիս ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ուսուցիչները կստանան 30 տոկոս հավելավճար
23:32 13/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՕսկարակիր Ջերեմի Թոմասը դարձել է «Ոսկե ծիրան»-ի միջազգային պատվավոր խուրհրդի անդամ
15:17 06/09/2023  |  ՔաղաքականԽստորեն կպատժվեն այն տնօրեններն ու մանկավարժները, որոնք քաղաքական քարոզչություն կիրականացնեն դպրոցներում. ԿԳՄՍՆ
12:58 24/07/2023  |  ՄարզականՀայաստանը 14 մարզիկով կմասնակցի Համաշխարհային ուսանողական 31-րդ խաղերին
18:01 18/07/2023  |  ՔաղաքականԱրա Խզմալյանն ազատվել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալի պաշտոնից
17:23 18/07/2023  |  ԱնցուդարձԳարուշ Ղազարյանի՝ «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմը կցուցադրվի Հռոմում

В Армении будут сниматься фильмы и сериалы для NETFLIX 12/19/2023   11:37  |  Лента новостей
В Армении будут сниматься фильмы и сериалы для NETFLIX. Подробности на своей странице в Facebook представил депутат Национального собрания Армении от фракции «Гражданский договор» Сисак Габриелян.
"Как я и ожидал, недавние поправки к закону о кино делают Армению привлекательной для кинопроизводства. Мы подписали Меморандум о сотрудничестве с представителем известного немецкого актера, кинопродюсера Тиля Швайгера в министерстве образования, науки, культуры и спорта", - написал Габриелян.
Он сообщил, что в Армении будут снимать три фильма: "Underdog", "Dead by Dawn", "Collapse" (8-серийный фильм Netflix). Съемки планируют начать в начале года.
По словам депутата, этот будет первое фактическое применение нового закона.
Габриелян напомнил, что в случае соблюдения установленных норм государство вернет кинематографистам 10-40%. В ближайшие дни министерство образования, культуры и спорта огласит условия соответствующих продуктов, услуг и их использования.
"По мнению специалистов, с точки зрения локации наша страна вполне подходит для съемок фильмов. Практически в любое время года можно иметь заснеженные горы, и тающий от жары асфальт, и красивые современные постройки, улицы, и заброшенные и безлюдные села заводы", - написал Габриелян.