Տիգրան Փոլադյանը «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում է 12/18/2023 14:32 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Սնանկության դատարանի՝ լիազորությունները կասեցված դատավոր Տիգրան Փոլադյանը տեղափոխվել է «Վարդաշեն» ՔԿՀ։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 15-ին ԲԴԽ-ն բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդությունները՝ դատավոր Տիգրան Փոլադյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն ստանալու վերաբերյալ։ Տիգրան Փոլադյանի լիազորությունները ԲԴԽ որոշմամբ կասեցվել են։
Ի դեպ, ԲԴԽ-ում Փոլադյանի վերաբերյալ միջնորդությունների քննությանը Կարեն Անդրեասյանը չի մասնակցել՝ արձակուրդում գտնվելու պատճառով, նախագահի պաշտոնակատարն այժմ ԲԴԽ անդամ Վիգեն Քոչարյանն է։
Դատավոր Տիգրան Փոլադյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով։ Դատարանը բավարարել է Տիգրան Փոլադյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդությունը։ Նշենք, որ Տիգրան Փոլադյանի կնոջ՝ Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանի դեմ ևս քրեական գործ է քննվում, որն ավելի քան մեկ տարի է, ինչ Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթում է։

Тигран Поладян доставлен в СИЗО 12/18/2023   14:53  |  Криминальная хроника
По сведениям "ФактИнфо", судья суда по делам о банкротстве Тигран Поладян, чьи полномочия были приостановлены, доставлен в уголовно-исполнительное учреждение "Вардашен".
Напомним, 15 декабря  Высший судебный совет Армении удовлетворил ходатайства о генерального прокурора РА о даче согласия на начало публичного уголовного преследования в отношении судьи и его аресте. Решением ВСС полномочия Тиграна Поладяна были приостановлены.
Кстати, в рассмотрении ходатайств касательно Поладяна в ВСС глава совета Карен Андреасян не участвовал из-за нахождения в отпуске. В настоящее время обязанности председателя исполняет член ВСС Виген Кочарян.
Судья Тигран Поладян обвиняется в получении взятки в особо крупном размере. Ему инкриминируют пп. 2 и 3 ч. 3 ст. 435 УК РА. Суд удовлетворил ходатайство об избрании в отношении Тиграна Поладяна меры пресечения в виде заключения под стражу. Отметим, что в отношении судьи Административного суда Ани Арутюнян, супруги Тиграна Поладяна, также расследуется уголовное дело, которое уже больше года находится в ведении суда.