Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրի մահվան կապակցությամբ 12/18/2023   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Աաբահին և Քուվեյթի Պետության Նախարարների խորհրդի նախագահ Շեյխ Ահմադ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին՝ Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան կապակցությամբ:
Քուվեյթի Պետության էմիրին ուղղված հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով ընդունեցինք Քուվեյթի Պետության էմիր Նորին վսեմություն Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան լուրը։ Շեյխ Նաուաֆն իր հմուտ և իմաստուն առաջնորդությամբ մեծ ներդրում է ունեցել Քուվեյթի զարգացման և զորացման գործում:
Այս ծանր պահին վշտակցելով և սատարելով Ձեզ՝ խնդրում եմ հայ ժողովրդի և Հայաստանի կառավարության անունից կարեկցանքի և աջակցության խոսքեր փոխանցել Ալ Սաբահ ընտանիքին և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին»։
Քուվեյթի Պետության Նախարարների խորհրդի նախագահին ուղղված հեռագրում ասված է.
«Ցավով և տխրությամբ տեղեկացանք Ձեր հոր՝ Քուվեյթի Պետության էմիր Նորին վսեմություն Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան մասին։ Մեծ է նրա ժառանգությունն ինչպես Քուվեյթի շարունակական առաջընթացի ապահովման, այնպես էլ Քուվեյթի միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում։
Վշտակցելով Ձեզ այս ծանր օրերին՝ խնդրում եմ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից մեր ցավակցությունները փոխանցել Ալ Սաբահ ընտանիքին և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին»։
11:05 18/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԻնչու կամ ուր է շտապում փաշինյանը. Կարապետ Պողոսյան
09:01 16/12/2023  |  ՄամուլԵթե Փաշինյանը վարչապետ չլինի, ՔՊ-ն երկու օրում կքանդվի ․ մանրամասներ փակ նիստից․«Հրապարակ»
08:30 16/12/2023  |  ՄամուլՔՊ-ականները՝ Փաշինյանի գլխավորությամբ, Գյումրի են հասել պետության կողմից սպասարկվող ծառայողական մեքենաներով. գլխավոր հավաքը՝ այսօր. «Ժողովուրդ»
18:47 15/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն ուզում է, որ դուք այդտեղ զգաք հպարտ երկրի հպարտ քաղաքացի, բայց դա կենաց չէ. Փաշինյան
16:13 15/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն ՏՏ ոլորտը ներկայացնող ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ
12:54 15/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղարին ներկայացրել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծը

Пашинян выразил соболезнования в связи с кончиной эмира Кувейта 12/18/2023   14:40  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграммы соболезнования эмиру Государства Кувейт шейху Мишаалю аль-Ахмеду аль-Джаберу ас-Сабаху и председателю Совета министров Государства Кувейт шейху Ахмеду аль-Наваф аль-Ахмед ас-Сабаху в связи с кончиной эмира Государства Кувейт шейха Навафа аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
В телеграмме эмиру Государства Кувейт говорится:
“С глубокой скорбью получили известие о кончине эмира Государства Кувейт, Его Высочества шейха Навафа аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха. Шейх Наваф своим умелым и мудрым руководством внес большой вклад в развитие и укрепление Кувейта.
Скорбя и выражая Вам поддержку в это трудное время, прошу передать слова сочувствия и поддержки от имени армянского народа и правительства Армении семье ас-Сабах и дружественному народу Кувейта”.
В телеграмме председателю Совета министров Государства Кувейт говорится:
“С болью и печалью узнали о кончине Вашего отца, эмира Государства Кувейт, Его Высочества шейха Навафа аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха. Велик его вклад как в обеспечение дальнейшего прогресса Кувейта, так и в укрепление международного авторитета Кувейта.
Соболезную Вам в эти трудные дни, прошу от имени правительства Республики Армения и от себя лично передать наши соболезнования семье ас-Сабах и дружественному народу Кувейта”.
16:23 16/09/2019  |  Лента новостейАрмен Саркисян: Армения была и остаётся перекрёстком цивилизаций
17:32 26/02/2019  |  Лента новостейПашинян: Правительство Армении привержено дальнейшему расширению сотрудничества с Кувейтом
13:20 09/11/2016  |  Лента новостейСпикер парламента Армении обсудил с новым послом Кувейта расширение двустороннего сотрудничества
15:21 07/10/2016  |  Лента новостейСерж Саргсян: Армения заинтересована в дальнейшем укреплении и углублении отношений с Кувейтом
13:54 23/11/2013  |  Лента новостейПрезидент Армении Серж Саргсян и губернатор кувейтской столицы выразили удовлетворение динамичным развитием двустороннего сотрудничества
16:25 30/05/2013  |  Лента новостейАли Фахда аль-Рашид: “Политические позиции Кувейта и Армении совпадают”