Վարչապետը ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղարին ներկայացրել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծը 12/15/2023 12:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Премьер Армении заявил о важности сотрудничества с Европейской экономической комиссией ООН 12/15/2023   15:01  |  Экономика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Европейской экономической комиссии ООН Татьяну Молчан. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Премьер-министр приветствовал визит г-жи Молчан в Армению и подчеркнул важность сотрудничества между правительством Республики Армения и Европейской экономической комиссией ООН.
Собеседники коснулись возможностей разблокирования региональных транспортных коммуникаций. Премьер-министр представил подробности проекта правительства Республики Армения “Перекресток мира”.
Состоялся обмен мыслями о развитии перспективных направлений отраслевого сотрудничества между Арменией и Европейской экономической комиссией ООН и представляющих взаимный интерес других вопросах.
11:24 28/02/2023  |  Лента новостейМирзоян обратил внимание Валовой на ситуацию в регионе после сентябрьской агрессии Баку и незаконной блокады Арцаха
10:54 28/02/2023  |  Лента новостейМирзоян заявил Верховному комиссару ООН по делам беженцев о важности отправки международной миссии в Лачинский коридор и Нагорный Карабах