Ողբերգական դեպք Կոտայքի մարզում. 9-ամյա տղան հանկարծամահ է եղել. shamshyan.com 12/15/2023 11:00 | Արտակարգ պատահարներ
shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ դեկտեմբերի 14-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։
Ժամը 01։00-ի սահմաններում «Բյուրեղավանի» շտապօգնությունից ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կոտայքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների շտապօգնության հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Կոտայքի մարզի գյուղերից մեկի բնակչի տուն, որտեղ հայտնաբերել են մահացած երեխա։
Պարզել են, որ մահացածը նշված տան բնակիչ 9-ամյա Ա․ Ջ․-ն է։
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել, իսկ մահացածի հարազատները ոստիկաններին ու քննիչներին հայտնել են, որ երեխան նույն օրը ժամը 22։00-ի սահմաններում հանկարծամահ է եղել։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

9-летний ребенок внезапно скончался в Котайкской области Армении - shamshyan.com 12/15/2023   13:55  |  Чрезвычайное просшествие
Трагический инцидент произошел 14 декабря в Котайкской области Армении. Как сообщает сайт shamshyan.com, в отделение полиции МВД Армении по Котайской области в 01։00 из станции скорой помощи Бюрегавана поступил звонок о том, что бригада врачей выехала на вызов в одно из сел Котайкской области, где было обнаружено тело ребенка. Выяснилось, что скончавшийся – 9-летний А. Дж.
По предварительному заключению судмедэксперта, при внешнем осмотре следов насилия на теле не обнаружено. Родные умершего сообщили полицейским и следователям, что внезапная смерть ребенка наступила около 22:00 того же дня.