Պուտինն ասել է, որ ժամանակին օրվա մեջ կարող էր 10 հավկիթ ուտել 12/14/2023 16:26 | Միջազգային լրահոս
Այսօրվա ուղիղ եթերի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին հարց են ուղղել՝ կապված ձվի թանկացման հետ, ինչին ի պատասխան ղեկավարը նշել է, որ ինքն անձամբ շատ է սիրում այդ մթերքը՝ անգամ եղել է ժամանակ, որ առավոտյան հաճախ էր հավկիթ օգտագործում։
«Պահանջարկը մեծացավ, դա համեմատաբար էժան սպիտակուց էր, որը հայտնի էր քաղաքացիների կողմից: Ես ինքս հաճույքով եփած ձու եմ ուտում և մի ժամանակ առավոտյան կարող էի դրանցից տասը եփել»,- ասել է Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ թանկացման պատճառներից մեկն այն է, որ պահանջարկն աճել է, իսկ արտադրության ծավալները՝ ոչ, ինչպես նաև այն պատճառով, որ ներմուծումը ժամանակին չի ընդլայնվել։ Նա վստահեցրել է, որ ներկայումս ակտիվորեն լուծվում է ձվի թանկացման խնդիրը։

Путин рассказал, что в свое время мог съесть на завтрак 10 яиц 12/14/2023   17:35  |  Международные новости
Президент России Владимир Путин заявил, что в своё время мог съесть десять яиц с утра, передает RT.
Как отметил российский лидер во время ответа на вопрос о росте цен на яйца, он сам любит этот продукт и в прошлом было время, когда он активно употреблял яйца на завтрак.
«Спрос увеличился, это был относительно дешёвый белок, популярный у граждан. Я сам с удовольствием яичницу ем и в своё время вообще мог десять сразу с утра навернуть», — рассказал он.
Путин отметил, что одной из причин роста цен стало то, что спрос увеличился, а объёмы производства — нет, а также из-за того, что вовремя не расширили импорт. В настоящий момент проблема удорожания яиц активно решается.
Российский лидер также назвал рост цен на яйца «сбоем в работе правительства».
16:01 14/12/2023  |  Международные новостиПутин рассказал, как справляется со стрессом
16:41 07/12/2023  |  Международные новостиПутин: мир вступил в эпоху кардинальных перемен и серьезных испытаний